Україна

МВС створило електронну мапу з даними про кримінальні справи щодо Голодомору

До Дня пам’яті жертв Голодомору Міністерство внутрішніх справ України презентувало електронну мапу, яка містить понад дві тисячі задокументованих випадків канібалізму під час Голодомору 1932–1933 років.

Мапа, розміщена на порталі МВС, відображає географію цих трагічних випадків, зафіксованих радянськими каральними органами. У співпраці з Музеєм Голодомору архівні документи було оцифровано, а фахівці МВС розробили інтерактивний ресурс, який демонструє масштаби та жахливість геноциду, спрямованого проти українців комуністичним режимом.

Під час відкриття заходу державний секретар МВС Інна Ящук наголосила на історичній паралелі: у двадцятому столітті в центрі Європи сталінський режим намагався знищити український народ, а сьогодні в двадцять першому столітті Україна знову переживає жахи війни, борючись за свою ідентичність і суверенність. Вона також відзначила, що Національна поліція докладає значних зусиль для документування російських воєнних злочинів.

У межах проєкту було оцифровано 1022 кримінальні справи про канібалізм у 2023 році, а цього року додано інформацію про ще понад 1000 випадків, які залишилися у вибіркових списках після знищення архівів у 1956 році. Загалом на мапу нанесено дані про майже 2050 трагічних подій.

За словами представників МВС, інтерес до правди про Голодомор, зокрема до теми канібалізму, підтверджується значною увагою до документального фільму журналіста Акіма Галімова, створеного у співпраці з МВС. Цей епізод “Реальної історії” вже переглянули понад мільйон користувачів на YouTube, і він також транслювався на національному телебаченні.

Керівник аналітичного управління департаменту комунікації МВС Андрій Загорулько презентував учасникам заходу спеціальний тематичний розділ порталу МВС, присвячений Голодомору. Він зазначив, що на мапу Голодомору були додані дані про випадки канібалізму, отримані зі свідчень, опублікованих у томі Національної книги пам’яті Голодомору по Київській області.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Верховна Рада ухвалила закон про стимулювання благодійності

За словами Загорулька, ці свідчення дозволили провести додаткову верифікацію історичних матеріалів, а також виявити випадки, які залишилися поза увагою каральних органів і раніше не були задокументовані. Це доповнило загальну картину трагедії новими, раніше невідомими фактами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку