Україна

“Нафтогаз” запланував імпорт 2-3 млрд кубометрів газу на 2024-2025 роки

НАК “Нафтогаз України” планує імпортувати 2-3 млрд кубометрів газу для внутрішнього споживання у рамках підготовки до опалювального сезону 2024/2025 років. Про це йдеться  в опублікованому меморандумі про економічну та фінансову політику, пов’язаному з п’ятим переглядом програми EFF із МВФ.

Згідно з документом, імпорт газу необхідний для забезпечення потреб українського населення, а також додатковий газ може зберігатися нерезидентами в Україні для країн ЄС. У минулому опалювальному сезоні зменшення внутрішнього споживання та зростання видобутку газу дозволили знизити потребу в імпорті.

На цей опалювальний сезон “Нафтогаз” отримав додаткове фінансування від ЄБРР і двосторонніх донорів для закупівлі газу. Якщо компанія зіштовхнеться з фінансовими труднощами, уряд оцінить розмір компенсації спеціальних зобов’язань (ПСО) у 2025 році, враховуючи витрати, підтверджені Державною аудиторською службою.

У документі також зазначено, що потенційні витрати на імпорт газу та компенсацію ПСО будуть враховані в державному бюджеті, зокрема, із врахуванням результатів аудиту заборгованості теплопостачальних організацій. Загальна сума витрат обмежена 60 млрд грн (приблизно 0,8% ВВП).

Крім того, документ передбачає подальші реформи в енергетичному секторі, включно з поступовим підвищенням тарифів на газ та електроенергію з одночасною підтримкою вразливих споживачів. Після завершення війни уряд планує відновити конкуренцію на ринках газу і електроенергії, а також ухвалити дорожню карту для лібералізації цих ринків.

Нагадаємо, що голова НАК “Нафтогаз” Олексій Чернишов у жовтні повідомив, що компанія планує закупити до 600 млн кубометрів газу в режимі “митний склад” за підтримки кредиту ЄБРР, який був залучений на суму 300 млн євро наприкінці 2022 року. Нову угоду на додаткові 200 млн євро від ЄБРР було підписано в листопаді 2023 року.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Попит на вживані авто з США в Україні зріс на 79%: які моделі обирають найчастіше

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку