ЄС та світ

Найбільші судноплавні компанії на Дунаї звертаються до ЄС по допомогу через глибоку кризу

Європейські судноплавні компанії, що працюють на річці Дунай, звернулися до Євросоюзу з вимогою негайного втручання через кризу у сфері вантажних перевезень. Про це повідомила пресслужба Українського Дунайського пароплавства (УДП), посилаючись на спільну заяву учасників 66-ї Конференції директорів судноплавних компаній, яка відбулася в Румунії.

Основним питанням на порядку денному конференції було подолання глибокої кризи в галузі. Через різке падіння обсягів перевезень та зниження фрахтових ставок, найбільші судноплавні компанії працюють у збиток, а фінансові резерви, накопичені у 2022-2023 роках, вичерпалися.

Компанії підкреслюють, що поточна ситуація на ринку судноплавства на Дунаї є навіть гіршою, ніж під час світової фінансової кризи 2008 року.

В УДП пояснюють, що проблема не лише в тому, що український експорт зерна частково повернувся до портів Одеси. Дунайський промисловий кластер зазнає поступової деградації. Високі ціни на енергоносії, посилення екологічних вимог та зниження попиту значно ускладнюють ситуацію. Наприклад, у Угорщині закрився ISD Dunaferr, у Румунії складнощі відчуває Liberty Galati, австрійський Voestalpine зупиняє одну з доменних печей у Лінці, а US Steel у словацькому Кошице працює на частковій потужності.

Крім того, за останні два роки з’явилися альтернативні логістичні ланцюги, які витіснили річковий транспорт, особливо в ключовому порту Констанци. Більшість контейнерів, близько 95%, тепер перевозяться залізницею. Замість відновлення обсягів, Констанца планує підвищити тарифи на 20% з наступного року, що ще більше ускладнить ситуацію для річкових перевезень.

Судноплавні компанії закликають Євросоюз вжити негайних заходів, щоб уникнути подальшого погіршення ситуації у сфері дунайського судноплавства.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В Австрії розкрили шпигунську мережу РФ з дискредитації України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку