ЄС та світ

“Неефективна і потребує радикального перегляду”: міністр закордонних справ Литви про стратегію Європейського Союзу щодо підтримки України

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що стратегія підтримки України, яку застосовував Європейський Союз упродовж останніх років під час війни з Росією, виявилася неефективною і потребує радикального перегляду. Про це повідомило LRT.

За словами Габріелюса Ландсбергіса, підхід, спрямований на деескалацію конфлікту, більше не може вважатися дієвим. Він наголосив, що Європі необхідно розробити абсолютно нову стратегію допомоги Україні. Міністр зазначив: “Я переконаний, що ми досягли такого етапу, коли можна відверто визнати, що стратегія підтримки України, яку ми реалізовували протягом майже тисячі днів, зазнала краху”.

Габріелюс Ландсбергіс також висловив думку, що концепція “миру через деескалацію” виявилася невдалою, і підхід до підтримки України має базуватися на демонстрації сили. Міністр пояснив, що під “силою” він має на увазі реальну військову підтримку, включаючи постачання зброї та зняття всіх обмежень, які можуть перешкоджати Україні у захисті своєї території.

Крім того, Габріелюс Ландсбергіс прокоментував повідомлення засобів масової інформації про те, що президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден вперше дозволив Україні використовувати далекобійну американську зброю проти цілей, які знаходяться на території Російської Федерації. Він підкреслив, що важливо розуміти, яку кількість таких ракет має у своєму розпорядженні Україна.

За даними порталу Axios, дозвіл на удари ракетами ATACMS по російських військових об’єктах стосується зокрема території Курської області. Таке рішення, ймовірно, є відповіддю на залучення Північною Кореєю своїх військових до підтримки дій Росії у цьому конфлікті. Водночас видання The New York Times повідомило, що у Білому домі відмовилися офіційно підтвердити дозвіл Україні на використання далекобійних ракет для атак на території Росії, проте зазначили, що опрацьовували заходи у відповідь на втручання Північної Кореї у війну.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Boeing підвищить зарплати на 25%, щоб уникнути масштабного страйку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку