Україна

Обрив троса над Дніпром у Києві: прокуратура стверджує, що атракціон повинні були закрити у 2021 році

Київська міська державна адміністрація прокоментувала звинувачення прокурорів на свою адресу.

У Київській міській прокуратурі відреагували на нещодавній обрив троса зіплайна над Дніпром, а згодом КМДА відповіли на звинувачення.

“Київська міська прокуратура ще в 2021 році намагалася зупинити роботу цього атракціону. Прокурори звернулись до Господарського суду Києва з позовом, в якому просили визнати незаконним і скасувати розпорядження Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 11.01.2021 року, яким переможцем інвестиційного конкурсу визнали компанію без досвіду з реалізації подібних проєктів та досвіду експлуатації атракціонів подібного типу, враховуючи їх потенційну небезпеку для життя та здоров’я”, – зазначається в повідомленні.

Відповідачами у справі були Виконавчий орган Київської міської ради, КП “ПЛЕСО” та компанія-переможець конкурсу.

За словами прокурорів, відповідачі в особі столичних посадовців не погодилися, що канатна дорога через Дніпро належить до атракціонів підвищеної небезпеки. Під час судового розгляду було встановлено, що на момент проведення інвестиційного конкурсу та судового розгляду проєктна та технічна документація щодо атракціону не були розроблені.

Проте, посадовці КМДА, які проводили конкурс на визначення переможця, не проявили належної уваги до цих питань до трагічного випадку. Прокуратура наголосила на необхідності ретельного розслідування інциденту, щоб запобігти подібним трагедіям у майбутньому.

У КМДА відповіли на звинувачення, наголосивши на важливості справедливого та чесного розслідування. Вони зазначили, що Київська міська прокуратура у 2021 році через суд не намагалася скасувати сам атракціон, а лише оскаржувала результати інвестиційного конкурсу. На той момент атракціон ще не існував як такий, і саме компанія-переможець конкурсу повинна була розробити проєктну документацію та отримати всі необхідні дозвільні документи.

У КМДА також зазначили, що ретельне розслідування має зосередитися на дотриманні вимог і правил щодо безпеки, і місто готове співпрацювати зі слідством заради справедливого результату та запобігання подібним випадкам у майбутньому.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Міністерство оборони України оновлює Каталог харчування ЗСУ: більше спецій, риби та свіжих фруктів

Трос на атракціоні біля пішохідного мосту через Дніпро обірвався вдень 21 липня. Зіплайном, або тролеєм, люди могли переїхати Дніпро з правого берега на Труханів острів. Водолази та катери ДСНС обстежували річку, а люди кинулися на допомогу, щоб витягнути трос з Дніпра. На Набережному шосе було ускладнено рух.

Спочатку повідомлялося, що постраждала дівчина, але згодом з’ясувалося, що це був хлопець. Інші люди дивом врятувалися. Туристи розповіли, що планували ще раз скористатися атракціоном, але рідні вчасно попередили їх про трагедію.

Директор компанії “Активна країна” Денис Курта у відеозверненні висловив співчуття родині загиблого хлопця.

“Сталася велика трагедія – загинула людина. Так не мало бути та не має бути. Ми робимо усе, щоб співпрацювати зі слідством і розібратись із причинами трагедії“, – зазначив він, закликавши уникати спекуляцій на час слідства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку