Україна

Палата представників США проголосувала за розгляд законопроєктів про допомогу Україні

Очікується, що голосування за законопроєкт про допомогу Україні в Палаті представників США відбудеться сьогодні, 20 квітня, близько 20:00 за київським часом. Згідно з порядком денним, питання допомоги Україні йде одразу після законопроєкту про допомогу Ізраїлю.

Довгоочікуваний розклад з голосування Конгресу за допомогу Україні та іншим партнерам оприлюднили на сайті Палати представників.

Нардеп Ярослав Железняк назвав голосування “важливим і показовим”. Його думку поділяє Роман Шрайк, який підкреслив, що все могло б бути інакше, “якби спікери поставили проєкт допомоги Україні на голосування ще восени 2023-го”.

Видання The New York Times зазначає, що законопроєкт про військову допомогу Україні, поданий Республіканською партією за сприяння спікера Палати представників Майка Джонсона, рухається Конгресом динамічно.

Незважаючи на опозицію з боку радикальних республіканців, законопроєкт має шанси на успіх завдяки підтримці демократів. Це рідкісний випадок, особливо останнім часом, підкреслює The New York Times. Причина цього – компромісний характер документа. Він не повністю відповідає очікуванням республіканців, зокрема щодо контролю за витраченими коштами.

Не ідеальний, але прийнятний“, – визначив Джонсон. Політик розуміє, що маючи перевагу республіканців над демократами лише у два голоси та розбіжності в самій Республіканській партії, він повинен піти на поступки, щоб привабити й демократів. Це нарешті приносить бажані результати, підсумовує видання.

CNN у своєму матеріалі наголошує, що без допомоги США Україна поступово втрачає позиції на Донбасі, ризикуючи втратити стратегічно важливе село Очеретине. Міністерству оборони США потрібно менш як тиждень, щоб доставити частину нового озброєння українським підрозділам, якщо Конгрес схвалить пакет допомоги 20-21 квітня.

Washington Post, посилаючись на слова американських посадовців, пише, що обсяг нового пакету допомоги поки незрозумілий, але він майже напевно міститиме вкрай необхідні боєприпаси для систем, на які найбільш покладаються українські військові, включно зі 155-мм снарядами. Також, ймовірно, Пентагон надасть Україні протиповітряну оборону та боєприпаси до неї.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  З вересня "Укрпошта"доставлятиме закордонні паспорти до українських дипустанов

Загалом законопроєкт передбачає 60 мільярдів доларів на зміцнення оборонної потужності України, одночасно фінансуючи промисловість США.

2 Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку