ЄС та світ

Парадокс російського збагачення: статки олігархів зростають на тлі війни та санкцій

У той час як російська економіка потерпає від санкцій та війни, статки найбагатших громадян країни зросли до рекордних рівнів. Згідно з інформацією Мінфін загальний капітал росіян, які володіють активами на суму від 1 мільйона доларів, збільшився на  62% за 2023 рік, сягнувши 13,1 трильйона рублів.

“У 2023 році ми фіксуємо безпрецедентне зростання ринку Private Banking. Найбільш значущим драйвером зростання фінансового капіталу клієнтів NHWI в росії став приплив „нових грошей“, що обумовлено головним чином скороченням відтоку капіталу з Росії”, — зазначає проєктний директор Premium & Private Banking Frank RG.

 

Парадокс російського збагачення: статки олігархів зростають на тлі війни та санкцій
Інфографіка: Мінфін

Це зростання відбувається на тлі масового відтоку капіталу з країни, падіння курсу рубля та зниження рівня життя пересічних громадян.

Експерти Frank RG пояснюють цей парадокс кількома факторами:

  • Попри санкції, відтік капіталу з Росії сповільнився, що дозволило олігархам зберегти та навіть збільшити свої статки в країні.
  •  Високі ціни на нафту та газ, які є основним джерелом доходів для багатьох російських олігархів, сприяли зростанню їхніх статків.
  • Російський уряд вжив заходів для підтримки великого бізнесу, надаючи пільгові кредити та інші преференції.

Цікаво, що мільйонери активно диверсифікують свої активи, вкладаючи їх у різні валюти та юрисдикції. Долар і юань залишаються найпопулярнішими валютами, а ОАЕ та країни ЄС – найпопулярнішими напрямками для інвестицій. Проте, частка ЄС та Швейцарії як місць для зберігання капіталу зменшилася, тоді як Китай набирає популярності.

Парадокс російського збагачення: статки олігархів зростають на тлі війни та санкцій
Інфографіка: Мінфін

 

У Мінфін зазначають, що у 2022 році ситуація була діаметрально протилежною: капітал заможних росіян зазнав різкого падіння більш ніж на 20%, скоротившись до 10,9 трлн рублів. Цей спад був спричинений комбінацією факторів, включаючи масовий відтік капіталу з країни, обвал фондового ринку та перехід інвесторів до менш ліквідних активів, таких як золото, нерухомість та інвестиції у бізнес.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Дональд Трамп подає багатомільярдні позови проти провідних ЗМІ США

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку