Після ударів Ізраїлю по Ірану ціни на нафту зросли на 9%

13 червня ціни на нафту зросли на 9%, досягнувши найвищого рівня майже за п’ять місяців після того, як Ізраїль завдав ударів по Ірану. Це загострило напруження на Близькому Сході та викликало занепокоєння щодо можливих перебоїв у постачанні нафти, повідомляє Reuters.
Ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на \$6,29 (9,07%) — до $75,65 за барель, досягнувши внутрішньоденного максимуму $78,50 — найвищого рівня з 27 січня. Американська нафта WTI подорожчала на $6,43 (9,45%) — до $74,47 за барель після піку в $77,62, що стало максимальним показником з 21 січня.
Це стало найбільшим зростанням цін на обидва сорти нафти з 2022 року, коли вторгнення Росії в Україну також призвело до різкого зростання вартості енергоносіїв. Ізраїль повідомив, що завдав ударів по ядерних об’єктах Ірану, фабриках балістичних ракет та військових командних центрах, розпочавши, за його словами, “тривалу операцію” з метою не допустити створення Тегераном ядерної зброї.
“Це значно посилило геополітичну невизначеність, і ринок нафти змушений враховувати в ціні підвищений ризик потенційних перебоїв у постачанні”, — йдеться у записці аналітиків ING під керівництвом Воррена Паттерсона.
Декілька нафтових трейдерів у Сінгапурі зазначили, що наразі ще зарано робити прогнози щодо впливу ударів на поставки нафти з Близького Сходу — все залежить від реакції Ірану та можливого втручання США.
“Поки що рано судити, але ринок боїться, що може бути перекрито Ормузьку протоку”, — пояснили трейдери.
Старший аналітик MST Marquee Сол Кавонік заявив, що постачання нафти серйозно постраждає лише у випадку, якщо Іран у відповідь завдасть ударів по нафтовій інфраструктурі регіону. Він також зазначив, що у крайньому разі Іран може зупинити до 20 мільйонів барелів на добу, атакувавши інфраструктуру або перекривши Ормузьку протоку.