Початковий військовий вишкіл у школах викладатимуть ветерани

З нового навчального року в українських школах стартує програма початкової військового вишколу для старшокласників. Фактично, це оновлений предмет “Захист України”. Наразі триває підготовка викладачів за цим напрямком. Частина з них – це ветерани російсько-української війни.
Підготовку для викладання “Захисту України” вже пройшли 22 військових, повідомляють у Мінветеранів. Курс для колишніх військовослужбовців дасть можливість школярам отримати навички та перейняти досвід від безпосередніх учасників війни. Для самих ветеранів – це можливість працевлаштуватися і повноцінно повернутися до соціального життя.
Якщо педагогів готуватимуть тренери, які пройшли спеціальний курс в Києві і ділитимуться досвідом в регіонах, то для навчання ветеранів створили програму підвищення кваліфікації. Її розробкою займалось Мінветеранів та Національний університет оборони України.
Програма отримала назву “Курс підвищення методичної майстерності педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які проводять початкову загальновійськову підготовку та мають статус ветеранів війни”.
Військові проходять цей курс саме на базі університету. Надалі також планується також здійснення підготовки в регіонах. До нового навчального року в рамках програми планують підготувати 100 ветеранів.
“Вітаємо 22 випускників-ветеранів, які успішно пройшли навчання у Києві. Проте для збільшення кількості ветеранів війни, які готуватимуть українців до загальновійськової підготовки та національного спротиву, Мінветеранів масштабує навчальну програму на всі регіони України. Загалом у 2024 році плануємо випустити близько 100 ветеранів і ветеранок війни”, – зазначив заступник Міністра у справах ветеранів України Максим Кушнір.
Цього року на перепідготовку учителів та закупівлю обладнання для оновленого курсу “Захист України” з держбюджету виділили 1,74 млрд гривень. Предмет викладатимуть в 10 та 11 класах.
Під час занять учні набуватимуть основні навички надання домедичної допомоги, навчаться поводитися зі зброєю, розпізнавати та безпечно поводитися з вибухонебезпечними предметами, а також дізнаються, як правильно діяти у разі надзвичайних ситуацій та інших небезпек.
Для підвищення кваліфікації вчителів заплановано виділити 100 млн гривень. Залишок у розмірі 1,64 млрд гривень Міністерство освіти і науки спрямує на закупівлю матеріалів та обладнання для шкіл. Зокрема, для навчальних закладів буде придбано аптечки, тренажери для серцевої реанімації, обладнання для навчання керування дронами та облаштування навчальних тирів.