Українські біженці

Понад 76 млн гривень виплатили українцям, які прихистили переселенців

Наприкінці минулого тижня Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій прозвітувало про компенсації для українців, які надали житло внутрішньо переміщеним особам. Наразі отримано виплати за лютий. У цілому за другий місяць року було виплачено більш ніж 76 млн гривень. Вони надійшли на рахунки понад 71 тис. власників житла.

Скільки отримують ті, хто прихистив переселенців?

“У межах реалізації проекту “Прихисток” профінансовано компенсації за лютий 2024 року на загальну суму більш ніж 76 мільйонів гривень. Ці кошти були перераховані понад 71 тисячі власників житла, які безкоштовно розмістили 180 тисяч внутрішньо переміщених осіб”, – повідомили в Мінреінтеграції.

У рамках програми “Прихисток” власники житла отримують компенсацію у розмірі близько 450 гривень на місяць (14,77 гривні на день) за розміщення однієї внутрішньо переміщеної особи.

З початку 2024 року програму фінансує Агентством Організації Об’єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН). Відповідну угоду було підписано між агентством та Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Скільки внутрішньо переміщених осіб в Україні?

Наразі в Україні нараховується близько 4,9 млн ВПО.

“3,6 млн – це особи, які перемістилися (чи повторно перемістилися) після початку повномасштабної війни. З них – 2,5 млн, які перемістилися і не можуть повернутися до своїх домівок. Їхнє житло або зруйноване, перебуває у зоні активних бойових дій, або на тимчасово окупованій території”, – зазначають в Мінреінтеграції.

Виплати за компенсацію надання житла отримають не лише ті, хто прихистив переселенців, а й самі ВПО.

Протягом першого року повномасштабної війни понад 2,3 млн внутрішньо переміщених осіб отримали допомогу на проживання, на виплату якої з держбюджету було виділено 52,8 млрд гривень. У 2023 році вже понад 2,5 млн ВПО отримали допомогу для забезпечення житлом, на виплату якої з держбюджету було виділено 73,3 млрд грн.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Страховка для українців у Хорватії: що важливо знати перед поїздкою

Скільки українців переселилось за кордон?

Відповідно до розрахунків Центру економічної стратегії (ЦЕС) станом на кінець січня поточного року за кордоном через війну перебувало 4,9 млн громадян України.

“Найбільша частка українських біженців у Європі перебуває в Німеччині (30%) та Польщі (22%). Поза країнами Європи, найбільшими країнами за кількістю прийнятих з початку повномасштабного вторгнення українців – США (280 тис. осіб), Велика Британія (253,2 тис.) і Канада (210,2 тис.)”, – повідомляється у звіті ЦЕС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку