Попит на євро в Україні зростає: прогноз на 27 квітня від Мінфіну

Події на світових і українському валютних ринках цього тижня розвивалися динамічно та мали різноспрямований вплив на курс гривні. Загалом тиск на національну валюту посилився, що відобразилося на знеціненні гривні. У свіжому валютному огляді «Мінфіну» детально пояснили, які саме фактори вплинули на ситуацію.
Що ослабило гривню цього тижня
Насамперед вагомим негативним чинником стали практично зірвані переговори між представниками США, Великої Британії, Франції, Німеччини та України. Незважаючи на технічні домовленості про продовження тиску на Росію, глобального прориву досягнуто не було. Це посилило песимізм серед міжнародних інвесторів і місцевих аналітиків, які все менше вірять у швидке завершення війни, що додатково тисне на валютний ринок України.
У невизначеності залишаються також переговори з власниками українських ВВП-варантів. Сторони поки що не досягли остаточної згоди щодо реструктуризації боргових зобов’язань. Хоча йдеться скоріше про процес торгу, коли інвестори намагаються виторгувати вигідніші умови, а українська сторона чинить спротив, загальний інформаційний фон навколо переговорів поки що створює додаткові ризики для гривні.
Ще одним фактором тиску стало зростання попиту на валюту з боку імпортерів на міжбанківському ринку. Підвищення активності пояснюється як наближенням кінця місяця, так і побоюваннями щодо торговельної політики адміністрації Дональда Трампа. Його непередбачувані заяви, погрози щодо мит і тарифів, а також постійні зміни позицій змушують іноземних і українських партнерів терміново закривати угоди, що збільшує попит на валюту. Варто також врахувати потребу у валюті для фінансування оборонних закупівель, що є додатковим джерелом тиску на ринок.
Прогноз курсу готівкового долара та євро на 27 квітня
В умовах збереження високої невизначеності на світових ринках і триваючої війни в Україні, обмінні пункти будуть змушені на вихідних утримувати спреди між курсами купівлі та продажу на відносно високому рівні. Очікується, що різниця по долару залишиться в межах 20–30 копійок, тоді як по євро спред може сягати 20–50 копійок. При цьому обмінники прагнутимуть підтримувати формат роботи з високим оборотом навіть за умови значних розривів між курсами купівлі і продажу. Ситуація з наявністю готівкової валюти наразі стабільна: і долари, і євро в достатній кількості присутні у касах обмінних пунктів, так само як і гривня для здійснення операцій.
Нинішня тенденція збільшення попиту на євро може зберігатися у разі продовження нестабільної зовнішньої політики адміністрації Дональда Трампа і збереження ризиків послаблення долара на світових майданчиках. Водночас, якщо політика США стане прогнозованішою, і довіра міжнародних інвесторів до долара відновиться, ситуація може змінитися, що приведе до стабілізації курсу американської валюти як у світі, так і в Україні. Наразі ж євро залишається популярним об’єктом для операцій як на міжнародних, так і на українських валютних ринках.
Очікується, що на 27 квітня курс готівкового долара у більшості обмінних пунктів фінансових компаній та у працюючих банківських відділеннях перебуватиме в межах коридору: купівля від 41,20 до 41,45 гривень, продаж — від 41,55 до 41,95 гривень.
Готівковий курс євро прогнозується у межах широкого коридору: купівля від 47,10 до 47,50 гривень, а продаж — від 47,65 до 48,00 гривень.