Діти війни

Повернення українських дітей з ТОТ є вкрай складним процесом: ГУР

Українські діти, які опинилися на тимчасово окупованих територіях, є однією з найвразливіших груп, що зазнають жорстоких утисків і переслідувань з боку російської влади. Про це заявляють в ГУР Міністерства оборони України. Згідно заяв, діти стають жертвами агресивної політики, яка спрямована на їх позбавлення української ідентичності та асиміляцію в російське суспільство. В умовах воєнних дій і окупації долі багатьох українських дітей залишаються під загрозою, а їхній голос і права часто ігноруються. Російська Федерація застосовує цілий арсенал методів, спрямованих на викрадення, примусову депортацію та ідеологічну обробку молодого покоління, що становить серйозну загрозу національній безпеці України.

Заява Вадима Скібіцького

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький, виступаючи на форумі “Геноцидальні практики РФ в Україні: від Голодомору до російсько-української війни”, зазначив, що Росія використовує близько півсотні спеціальних програм для знищення української самоідентичності серед дітей та молоді. Ці програми є частиною широкомасштабної стратегії, спрямованої на асиміляцію українських дітей у російське суспільство, позбавлення їх національної пам’яті та інтеграцію в систему російської пропаганди.

“Вивезення наших дітей починалось нібито на відпочинок, на лікування, на навчання, а потім відбувалась передача їх у російські сім’ї, щоб потім повністю їх асимілювати в російську пропаганду, в російське суспільство. […] Звільнити українських дітей дуже непросто”, ― заявив Вадим Скібіцький.

За його словами, насправді ці заходи мають іншу мету: після переміщення дітей на територію Росії відбувається їх передача до російських сімей. У цих нових умовах вони піддаються інтенсивній ідеологічній обробці, спрямованій на повне стирання їхньої української ідентичності. Таким чином, дітей інтегрують у російське суспільство, відриваючи їх від українських коренів, культури та мови.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У Нідерландах розпочалася масштабна міжнародна кампанія, присвячена поверненню українських дітей, депортованих до Росії

Повернення викрадених дітей

Повернення викрадених дітей є надзвичайно складним і болісним процесом.

“Ми повертаємо буквально одиниці: кожну дитину треба фактично виривати з пазурів цього триглавого дракона”, – наголосив Скібіцький.

З його словами, кожен випадок вимагає титанічних зусиль з боку українських державних органів, правозахисників і міжнародних організацій. Часто доводиться стикатися із супротивом російської влади, яка свідомо ускладнює процес повернення, використовуючи дітей як інструмент політичного шантажу.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що спільно з іншими державними інституціями проводиться системна робота з документування злочинів Росії щодо українських дітей. Збираються всі можливі факти, які можуть бути використані як докази в міжнародних судах. Україна закликає міжнародну спільноту до активної участі в розв’язанні цієї гуманітарної кризи, наголошуючи, що викрадення та асиміляція дітей є формою геноциду.

У міністерстві наголошують, що дії Росії, спрямовані на насильницьке позбавлення дітей їхньої національної ідентичності, є не лише порушенням міжнародного права, але й глибоким моральним злочином проти людяності. Викрадення дітей має далекосяжні наслідки для української нації, адже саме молоде покоління є носієм культури, мови та історичної пам’яті. Боротися за повернення дітей означає боротися за майбутнє України, зберігаючи її ідентичність і цінності. Українське суспільство, попри всі труднощі, продовжує боротися за своїх дітей, знаходячи підтримку у світі та вірячи у справедливість.

Також Вадим Скібіцький повідомив, що для інформування українського суспільства та світової спільноти на порталі “Війна і санкції” діє  розділ “Викрадачі дітей” де наведено дані про “виконавців цих геноцидних практик РФ”.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку