Україна

Прокуратура наполягає на поверненні державі цінних історико-культурних земель вартістю 250 млн грн

Керівник Харківської окружної прокуратури подав до суду позовну заяву в інтересах держави щодо усунення перешкод у користуванні та розпорядженні землями, які мають історико-культурне значення. Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

З’ясовано, що рішенням виконавчого комітету Харківської обласної ради народних депутатів було взято під державну охорону об’єкт культурної спадщини — пам’ятку археології “Кургани (6 одиниць)”, яким присвоєно охоронний номер 2266. Встановлено охоронну зону навколо курганів із радіусом 50 метрів від їх меж.

Наказом міністра культури та інформаційної політики від 3 вересня 2020 року пам’ятку археології було внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як об’єкт місцевого значення під охоронним номером 5046-Ха.

Однак у 2007 році Харківська районна державна адміністрація затвердила проєкт землеустрою, за яким 28 громадянам були видані державні акти на право власності на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. Ці ділянки, що знаходяться за межами населеного пункту на території Пісочинської селищної ради, були виділені з земель запасу сільськогосподарського призначення.

Пізніше всі ці земельні ділянки були об’єднані в одну, площею майже 46 гектарів, і передані товариству з обмеженою відповідальністю.

Проте, за результатами археологічних досліджень, проведених на замовлення Харківської окружної прокуратури, було встановлено, що частина цієї об’єднаної земельної ділянки накладається на об’єкт культурної спадщини — “Кургани (6 одиниць)”, що має охоронний номер 5046-Ха.

Відповідно до законодавства, надання земель історико-культурного призначення, на яких розташовані пам’ятки археології, у приватну власність заборонено.

Зважаючи на це, прокуратура подала до Господарського суду Харківської області позовну заяву з вимогою повернути ці землі у власність держави. Справу вже прийнято до розгляду судом.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Розмінування території України традиційними методами може тривати століття: ООН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку