Радбез ООН обговорює злочини проти українських дітей, які вчиняє РФ
Зміст
ToggleВійна, яку розв’язала Росія проти України, принесла не лише руйнування інфраструктури та загибель тисяч мирних жителів, але й злочини проти українських дітей. Сьогодні світова спільнота намагається привернути увагу до цієї жахливої сторінки війни, яка ставить під загрозу не лише фізичне існування дітей, але й їхнє право на національну ідентичність.
Засідання Ради Безпеки ООН
4 грудня Рада Безпеки ООН скликала засідання, присвячене підтриманню миру та безпеки в Україні. Про це у Telegram повідомив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. Основною темою були злочини проти українських дітей, які стали жертвами політики Росії.
Важливим аспектом обговорення став звіт Гуманітарної дослідницької лабораторії Єльського університету, в якому розкриваються деталі примусового переміщення дітей з тимчасово окупованих територій України. Звіт свідчить, що Росія використовувала державні ресурси для вивезення дітей, їхнього примусового усиновлення та перевиховання у російських сім’ях.
Злочини проти дітей: факти, які вражають
Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук раніше інформувала, що станом на кінець березня 2023 року українській владі точно відомо – понад 19 500 дітей було незаконно вивезено до Росії, проте ця цифра може бути значно більшою. На окупованих територіях дітей примушують до мілітаризації, навчають у так званих військово-патріотичних клубах, позбавляючи їх права на мирне дитинство.
Гуманітарна дослідницька лабораторія Єльського університету днями оприлюднила звіт, у якому зазначено, що Росія використовувала президентські літаки та державні кошти для реалізації програми примусового вивезення дітей з окупованих територій України. У рамках цієї програми дітей позбавляли української ідентичності, змушуючи їх асимілюватися в російському суспільстві, та передавали в російські родини.
За даними звіту, на початкових етапах повномасштабного вторгнення було ідентифіковано 314 українських дітей, яких депортували до Росії.
Міжнародна реакція
Світова спільнота не залишилася осторонь. У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують у незаконній депортації та переміщенні дітей.
Однак, попри ці зусилля, повернення дітей додому залишається вкрай складним процесом. Відсутність чіткого міжнародного механізму ускладнює роботу української влади. 49 країн світу вже заявили про готовність допомогти Україні в цій боротьбі, але кожен день бездіяльності залишає дітей у руках викрадачів. При цьому в Офісі Генпрокурора вказали, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.
Злочини проти українських дітей є найбільш кричущим наслідком, який несе ця війна. Сьогоднішнє засідання Радбезу ООН — це шанс не лише привернути увагу до цієї трагедії, але й зробити кроки до її припинення. Війна проти дітей — це війна проти майбутнього, і ми повинні зробити все, щоб це майбутнє захистити.