ЄС та світ

Санкції проти Ірану від ЄС: на кого спрямовані нові заходи

Європейський Союз ухвалив рішення ввести нові санкції проти Ірану через постачання балістичних ракет до Росії, попри офіційні спростування з боку Тегерана. Обмеження будуть спрямовані на ключові іранські компанії та осіб, які причетні до ракетної програми та військової співпраці з Москвою.

Як повідомляє FAZ, 14 жовтня 2024 року міністри закордонних справ країн ЄС погодили введення цих санкцій.

Цей крок став відповіддю на неодноразові попередження Євросоюзу про те, що співпраця Ірану з Росією у військовій сфері допомагає Москві продовжувати агресію проти України. За даними німецького агентства DPA, санкції спрямовані на критичні елементи іранського військово-промислового комплексу, зокрема компанії, що займаються виробництвом і постачанням ракет.

Останні місяці принесли все більше доказів того, що Іран продовжує підтримувати Росію у війні проти України, зокрема через постачання сучасних ракетних систем. Як повідомляла газета The Times 6 вересня 2024 року, Росія отримала з Ірану понад 200 балістичних ракет, що викликало занепокоєння серед європейських країн та союзників України. Попри офіційні заперечення Тегерана, міністри закордонних справ ЄС вважають передачу ракет порушенням міжнародних норм і прямою підтримкою агресії.

Нові санкції охоплять компанії та осіб, пов’язаних із ракетною програмою Ірану і постачанням зброї Росії. Серед головних цілей — державна авіакомпанія Iran Air, яку підозрюють у транспортуванні військових вантажів до Росії. Санкції передбачають заморожування активів та заборону на в’їзд до країн ЄС для тих, хто потрапить до санкційного списку.

Європейським компаніям також буде заборонено співпрацювати із підсанкційними суб’єктами, а будь-які їхні активи в країнах ЄС будуть заморожені. Офіційне набрання чинності санкцій очікується після їх публікації в Офіційному журналі Євросоюзу.

Іран продовжує спростовувати будь-яку передачу зброї Росії, заявляючи, що його співпраця з Москвою стосується лише стратегічних питань, не пов’язаних із війною. Проте зростаючий обсяг доказів, включно з даними західних розвідок, свідчить про протилежне.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Стало відомо, хто з лідерів держав має найбільшу зарплату: президент США — поза трійкою

Заступник міністра закордонних справ Ірану Насер Канаані категорично заперечує постачання ракет, водночас президент Ірану Масуд Пезешкіян заявив, що уряд не підтримує військові дії в Україні. Однак у вересні 2024 року представники іранського парламенту визнали факт передачі ракет Росії в рамках бартерних угод.

Євросоюз наполягає на необхідності припинення постачання озброєнь Росії з будь-яких джерел, наголошуючи, що це лише сприяє продовженню конфлікту. Нові санкції мають стати черговим кроком у посиленні тиску на Іран.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку