Україна

Ще 95 українських воїнів повернулися додому завдяки новому обміну військовополоненими

Україна та Росія здійснили черговий обмін військовополоненими у форматі 95 на 95, що дозволило повернути на батьківщину 95 українських військових і заручників режиму Кремля. Цей обмін став черговим кроком у спробах визволення українців, яких утримує Росія.

Про обмін першими повідомили у Міністерстві оборони РФ, а згодом інформацію підтвердили й українські ЗМІ, зокрема під час телемарафону “Єдині новини”.

Серед звільнених є правозахисник, журналіст та співзасновник Центру ZMINA Максим Буткевич, про повернення якого повідомив його батько Олександр. Також серед обміняних – бійці 12-ї бригади спецпризначення Національної гвардії України “Азов”, які брали участь у захисті Маріуполя та Азовсталі. Крім того, серед звільнених – військовополонені, яких Росія засудила до довічного ув’язнення.

Серед відомих імен – Сергій Алєксєєвич, захисник Маріуполя та боєць “Азову”, якого теж вдалося повернути з полону.

Президент Володимир Зеленський відзначив, що серед визволених – воїни, які захищали різні регіони України: Маріуполь, Азовсталь, Донеччину, Луганщину, Харківщину, Київщину, Чернігівщину та Херсонщину. Зеленський наголосив, що кожен обмін наближає Україну до того дня, коли всі українці, які перебувають у полоні, зможуть повернутися додому. Глава держави також висловив подяку команді, яка працює над звільненням полонених, а також військовим, які поповнюють “обмінний фонд”, і міжнародним партнерам за підтримку у цих процесах.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив, що особливістю цього обміну стало те, що серед звільнених багато українців, яких російська судова система засудила до тривалих термінів ув’язнення, а 20 з них отримали довічні вироки за свій захист України від агресора.

Обмін відбувся за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів, що відіграли важливу роль у цьому процесі. Серед звільнених – нацгвардійці, військові моряки, воїни ЗСУ, прикордонники та представники інших підрозділів Сил безпеки та оборони України. Загалом було звільнено 69 солдатів та сержантів, а також 26 офіцерів.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У вересні планується запуск публічної бета-версії мобільного освітнього додатка "Мрія" з використанням штучного інтелекут

Координаційний штаб також повідомив, що значна частина звільнених військових має серйозні проблеми зі здоров’ям, зокрема через важкі поранення, захворювання, катування та недостатнє харчування під час перебування в полоні.

Цей обмін став 58-м за рахунком з початку повномасштабної війни, і загалом вдалося звільнити вже 3767 українців, які перебували в російському полоні.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку