Силові структури Польщі та Німеччини відповіли, чи повертатимуть чоловіків в Україну

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив про готовність допомогти Україні повернути до країни чоловіків віком від 18 до 60 років, які підлягають мобілізації. Він висловив розуміння потреб України в поповненні особового складу армії та зазначив, що Польща може надати сприяння.
Про це заявив міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш в ефірі телеканалу Polsat News.
Він акцентував, що деякі поляки “обурюються”, коли бачать цих чоловіків у кафе та інших публічних місцях, тоді як Україна потребує їхньої допомоги на фронті.
“Я не здивований, що українська влада зробить усе, щоб забезпечити фронт новими солдатами, тому що потреби величезні. Є тисячі й тисячі солдатів, які там з початку війни“, – сказав Косіняк-Камиш.
Голова Міноборони Польщі зазначив, що у його країні припускали, що вони також можуть допомогти українській стороні в тому, щоб військовозобов’язані повернулися до країни.
Відповідаючи на запитання, чи погодиться Польща на можливе прохання України про повернення тих громадян, яким не буде продовжено право на перебування в Польщі, Косіняк-Камиш заявив, що “все можливо”.
Представник МВС Німеччини Максиміліан Каль пояснив, що така ситуація не вплине на статус українських біженців, незалежно від їхньої статі.
“Я впевнений у тому, що це не вплине на статус тих, хто потребує захисту біженців з України, незалежно від того, чи йдеться про жінок, яких серед таких біженців переважна більшість, чи чоловіків“, – сказав Каль.
За даними проєкту Мобілізаційний резерв, за кордоном під час повномасштабної війни перебуває 865 тисяч українських чоловіків, з них приблизно 688 тисяч – працездатного віку.
Аналітики зазначають, що після 24 лютого 2022 року:
- 812 тис. чоловіків віком від 18 до 64 років отримали тимчасовий захист у країнах ЄС
- 22 тис. повнолітніх чоловіків є біженцями в Молдові;
- 31 тис. чоловіків віком 18–64 років перебуває в Сполученому Королівстві за програмами для українців.
Ці дані про кількість мігрантів, які перебувають під тимчасовим захистом, надав Євростат (станом на жовтень 2023 року). Єдина країна, яка не надала даних про кількість біженців – Угорщина.