Українські біженці

Скільки українців вже отримали громадянство Німеччини?

Нещодавно в Німеччині спростили вимоги щодо отримання громадянства. Тепер мінімальний термін проживання в країні для отримання паспорта ФРН становить усього 3 роки. Це означає, що частина українських біженців матиме можливість стати громадянами Німеччини вже наступного року. Утім, кількість наших співгромадян, які отримують німецький паспорт вже зростає. Натуралізуватися поспішають, ті, хто приїхав до ФРН ще до 2022 року. До того ж, швидше отримують громадянство ті, хто укладає шлюб з німцями.

Скільки українців отримали німецький паспорт у 2023 році?

Згідно з даними Федерального статистичного управління Німеччини, опублікованими у вівторок, 28 травня, протягом 2023 року громадянами ФРН стали 5,9 тис. українців. Це на 6%  більше, ніж було у 2022 році. Хоча це втричі більше, ніж у 2021 році – тоді німецький паспорт отримало лише 1,9 тис. українців.

Загальна статистика

Загалом у 2023 році громадянство Німеччини отримало більш ніж 200 тис. іноземців з 157 країн. Українці становлять лише 3% з них. Найбільше німецьких паспортів минулоріч видали вихідцям з Сирії. Громадянство ФРН отримало 75,5 тис. сирійців. Це 38% від загальної кількості, або більш ніж кожен третій новий громадянин країни.

На другому та третьому місцях – вихідці з Туреччини та Іраку. У 2023 році німецькі паспорти отримали по 10,7 тис. мігрантів з цих країн.

Велика кількість натуралізацій сирійців, пов’язана з міграційною кризою 2015-2016 років, коли до країни в’їхало понад 1 млн біженців з Сирії. Тепер багато з них відповідають вимогам для отримання громадянства Німеччини. Мігранти прожили достатньо довго на території країни і за цей час могли добре вивчити німецьку мову. До того ж дружини/чоловіки сирійців та їхні неповнолітні діти можуть бути натуралізовані без мінімального терміну проживання.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Робоча віза в ЄС для українців: вимоги для документів

Чи будуть українці масово отримувати громадянство Німеччини?

Якщо війна триватиме ще кілька років, схожа ситуація може трапитися й з українцями, адже наразі в Німеччині проживає близько 1,3 млн біженців з нашої країни. Частина з них зможе подати заявку на отримання паспорта ФРН уже наступного року. після трьох років стати громадянином може той, хто продемонстрував помітні успіхи в інтеграції – на високому рівні (С1) знає мову, самостійно забезпечує себе і свою родину, а також показує успіхи у навчанні чи професійній діяльності, або активно займається волонтерством.

Зрозуміло, що достатніх успіхів в інтеграції досягнуть далеко не всі біженці. Утім, після п’яти років проживання в Німеччині вимоги для тих, хто хоче отримати громадянство, послаблюються. Зокрема, на екзамені з мови достатньо підтвердити рівень В1, а особливих успіхів у професійній чи іншій діяльності доводити непотрібно.

Лише 52% українців точно або дуже ймовірно повернуться на Батьківщину після закінчення війни, свідчать результати дослідження Центру економічної стратегії (ЦЕС). Утім, останнім часом кількість біженців, які повертаються додому дещо зросла. Протягом березня з 9 країн ЄС виїхало більше українських біженців, ніж в’їхало туди. Зокрема, на 20,7 тис. (-5,4%) зменшилась кількість наших співгромадян у Чехії та на 10 тис. осіб (-21,5%) у Швеції.

На 3% зменшився і наплив українців у Німеччину,. Утім, в країну в’їжджає все ще більше громадян України, ніж виїжджає звідти. До того ж часто біженці переїжджають з інших європейських країн до Німеччини. Отож, якщо вірити результатам опитувань, то у разі, що війна триватиме ще три роки, половина українців зі статусом захисту може назавжди залишитись за кордоном.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку