У Черкасах відбувся Український жіночий конгрес

У Черкасах відбувся Український жіночий конгрес — ключова платформа, присвячена жіночому лідерству та гендерній рівності. Про це повідомляється на сайті Черкаської міської ради.
У заході взяли участь представники Черкаської міськради, делегати з інших громад, місцеві депутатки, підприємниці, фермерки та громадські активістки. Серед учасниць також були співзасновниці Конгресу Олена Кондратюк, Марія Іонова і Світлана Войцеховська, народні депутатки, керівники міністерств, посли країн Європи та G7.
Обговорення на чотирьох дискусійних платформах охоплювали теми жіночого лідерства в органах місцевого самоврядування й бізнесі, підвищення фінансової грамотності, підтримки жінок у сільських громадах та посилення національної ідентичності.
Співзасновниця Українського Жіночого Конгресу, віцеспікерка Верховної Ради України Олена Кондратюк підкреслила важливість регіонального виміру заходу.
“Нам необхідно говорити про роль жінки не лише на загальнодержавному рівні, а й на регіональному. Ми вже бачимо зміну суспільної парадигми через нові функції та нові ролі жінок, набуті під час війни. Жінкам з радістю дають відповідальність. Але все ще не дають рівності в оплаті праці, прийнятті рішень”, – зазначила вона.
Про державну підтримку регіонів у процесі залучення коштів міжнародних партнерів на відновлення розповіла перша заступниця Міністра розвитку громад та територій України Альона Шкрум. Вона навела приклади, які свідчать про ефективнішу участь жінок у процесах відновлення.

“У нас на сьогодні є 3 області, де на рівні сільських і селищних громад понад 50% жінок. Це Івано-Франківська, Закарпатська і Запорізька області. І ті громади, де на місцевому рівні більше депутаток-жінок, подаються на допомогу, виграють і отримують понад 60-70% грошей на відновлення”, – пояснила вона.
Досвідом залучення міжнародної допомоги поділилася заступниця Куяльницького сільського голови з економічних питань Софія Ходюк. Завдяки участі в програмі ПРООН її громаді вдалося розробити План відновлення та увійти до десятки пілотних громад, що отримали підтримку.
“Були визначені ключові напрямки: розвиток малого і середнього бізнесу; енергоефективні заходи; безпека громади. Ми залучили велику кількість жінок до реалізації цих проєктів”, – повідомила Софія Ходюк.
Про роль жінок у лідерстві та розвитку громад розповіла депутатка Черкаської обласної ради, голова Ради розвитку громад благодійного фонду “МХП-Громаді” Тетяна Волочай.
“Наш досвід показав: якщо жінок підтримувати, то вони починають впроваджувати якісні ініціативи, впливати на розвиток громад”, – вважає Тетяна Волочай.
Від імені міського голови Анатолія Бондаренка учасниць і учасників Конгресу привітала заступниця міського голови Марина Гаркава. Вона долучилася до панельної дискусії на тему “Гендерно чутливе відновлення та подолання бар’єрів для жінок у малих громадах”, де презентувала підходи Черкас у сфері соціальної політики.