У МВС надали поради щодо того, як правильно спілкуватися з людьми, які повернулися з полону (відео)

Найголовніше після повернення українських захисників і захисниць з російського полону – це не нашкодити, а дати їм можливість відновитися. На цьому акцентував Департамент комунікації Міністерства внутрішніх справ на своїй сторінці у Facebook, повідомляє Укрінформ.
“Не запитуйте про травматичний досвід заради власного інтересу. Якщо людина сама не розповідає про це, то не варто запитувати “А як там було? А що ти бачив? А що ти пережив”. Такі питання можуть призвести до ретравматизації. Важливо проявляти емпатію, не бути байдужим, позитивно спілкуватися, завжди залишати за людиною право вибору і давати час зробити цей вибір”, – зазначається у повідомленні
У МВС підкреслили, що досвід перебування в полоні не можна знецінювати. Якщо військовослужбовець ділиться своїми переживаннями, важливо уникати фраз на кшталт “нічого страшного не сталося” або “все буде добре”.
“Без дозволу не торкатися, не чіпати її, не чіпати її особисті речі. Бо коли військовослужбовець перебуває у полоні, у нього як такої зони власного комфорту немає. Взагалі не потрібно втручатися у зону комфорту людини”, – пояснили в міністерстві.
При цьому колишнього полоненого потрібно мотивувати та підтримувати.
“Щоб особа зрозуміла, що вона знаходиться у підтримуючому для себе середовищі, то якщо вже є певна домовленість про щось – наприклад, про зустрічі – дуже важливо все ж таки дотримуватися цього, щоб не підтримувати у особи стан розчарування у власному житті. Потрібно бути чесним і відвертим з людиною, показувати своє залучення і зацікавленість у її житті”, – зазначили у МВС.
Як повідомляв Укрінформ, захисник Маріуполя, колишній керівник пресслужби полку “Азов” і нинішній військовослужбовець Дмитро Козацький, який провів чотири місяці в російському полоні, підкреслив, що під час спілкування зі звільненими військовими важливо звертати увагу на доречність запитань.