У центрах крові створять підрозділи для залучення нових донорів

В Україні розпочали створення підрозділів з рекрутингу донорів, які будуть функціонувати у всіх центрах крові по країні. Цей крок є частиною реалізації Стратегії розвитку добровільного безоплатного донорства крові та її компонентів до 2028 року.
Нещодавно відбувся спеціалізований тренінг з міжнародною участю, присвячений навчанню фахівців центрів крові зі всіх регіонів. Захід був організований Українським центром трансплант-координації за участі представників профільних громадських організацій. Основна мета тренінгу – створити сприятливі умови для розвитку добровільного донорства крові та забезпечити уніфікований підхід до роботи рекрутерів.
Створення підрозділів з рекрутингу передбачає низку завдань, серед яких:
- постійний контакт із потенційними та постійними донорами крові;
- розробка та реалізація комунікаційних кампаній для залучення добровільних донорів;
- забезпечення комфортних умов на пунктах здачі крові, що відповідають потребам донорів;
- співпраця з громадськими організаціями для підтримки і розвитку донорства.
“Наше найголовніше завдання – зробити так, щоб системна робота центрів крові призвела до повноцінного управління фондом регулярних донорів в Україні. Щоб досягти цього, як і у всьому цивілізованому світі, ми рухаємося у напрямку добровільного безоплатного донорства на регулярній основі. Роль підрозділів рекрутингу є особливо важливою – вони мають налагодити з донором таку співпрацю і створити для нього такі умови, щоб він відчув важливість своєї місії та шанобливе ставлення до нього і прийняв рішення про регулярне донорство. Тільки такий підхід допоможе нам досягти кінцевого результату – щоб кожен пацієнт в Україні, який потребує послуг трансфузії, міг отримати їх вчасно і відповідно до потреби”, – зазначив Олександр Сергієнко, заступник генерального директора СДУ “Український центр трансплант-координації”.
На сьогодні єдиною системою, що професійно займається рекрутингом та координацією донорів, є платформа ДонорUA, яка функціонує з 2015 року і має у своїй базі майже 180 тисяч зареєстрованих донорів.
Попит на донорську кров залишається високим: її потребують поранені військові, цивільні постраждалі від обстрілів, хворі на онкологію та серцево-судинні захворювання, постраждалі у ДТП, породіллі та новонароджені. За даними Українського центру трансплант-координації, до 2022 року близько 75% пацієнтів в Україні не отримували необхідну кров вчасно і змушені були шукати донорів самостійно.