Україна опинилася на шостому місці за показником прийняття криптоактивів, обігнавши РФ

Україна зайняла шосту позицію в глобальному рейтингу прийняття криптоактивів, залишивши позаду Росію. Це було відзначено в аналітичному звіті компанії Chainalysis. Міністерство цифрової трансформації стверджує, що Україна має всі шанси стати провідним криптоцентром у Східній Європі.
“Навіть в умовах війни ми продовжуємо утримувати високі позиції в міжнародних рейтингах. Щоб не тільки зберегти цей темп, а й досягти ще більшого розвитку сфери, потрібно легалізувати крипторинок. Для цього Мінцифри разом з представниками бізнесу розробила проєкт закону про віртуальні активи № 10 225−1. Його мета — створити сприятливі умови для роботи з новим класом активів та встановити зрозумілі правила їх оподаткування”, — прокоментували результати дослідження у Мінцифри.

ТОП-20 країн за рівнем прийняття криптоактивів
Згідно з даними Chainalysis, у першу двадцятку рейтингу входять такі країни:
- Індія
- Нігерія
- Індонезія
- США
- В’єтнам
- Україна
- Росія
- Філіппіни
- Пакистан
- Бразилія
- Туреччина
- Велика Британія
- Венесуела
- Мексика
- Аргентина
- Таїланд
- Камбоджа
- Канада
- Південна Корея
- Китай
Основні положення законопроєкту про віртуальні активи
Законопроєкт №10225-1 передбачає пільгове оподаткування доходів від криптовалютних операцій для фізичних осіб протягом восьми років. На перших трьох етапах ставка податку становитиме 5%, наступні п’ять років – 9%, а після цього – 18%.
Для криптопровайдерів передбачено збереження податку на прибуток на рівні 18%, або можливість вибору 9% податку на виведений капітал, якщо компанія працює в межах спеціального режиму Дія.City.
Законопроєкт відкриває нові можливості для розвитку криптовалютного ринку. Зокрема, передбачено відновлення крипто-гривневих шлюзів, надання банківських рахунків для криптокомпаній та сприяння глобальній електронній комерції. Закон також забезпечить судовий захист учасників ринку та страхування криптоінвестицій, що створить нові робочі місця і сприятиме росту компаній у цьому секторі.
Такий підхід сприятиме не тільки розвитку криптоіндустрії в Україні, але й формуванню культури сплати податків серед її учасників. Крім того, дані, отримані під час перехідного періоду, дозволять встановити найбільш оптимальні податкові ставки для бізнесу у цій галузі.