Україна

Україна опинилася на шостому місці за показником прийняття криптоактивів, обігнавши РФ

Україна зайняла шосту позицію в глобальному рейтингу прийняття криптоактивів, залишивши позаду Росію. Це було відзначено в аналітичному звіті компанії Chainalysis. Міністерство цифрової трансформації стверджує, що Україна має всі шанси стати провідним криптоцентром у Східній Європі.

“Навіть в умовах війни ми продовжуємо утримувати високі позиції в міжнародних рейтингах. Щоб не тільки зберегти цей темп, а й досягти ще більшого розвитку сфери, потрібно легалізувати крипторинок. Для цього Мінцифри разом з представниками бізнесу розробила проєкт закону про віртуальні активи № 10 225−1. Його мета — створити сприятливі умови для роботи з новим класом активів та встановити зрозумілі правила їх оподаткування”, — прокоментували результати дослідження у Мінцифри.

Україна опинилася на шостому місці за показником прийняття криптоактивів, обігнавши РФ
Фото: Мінцифри

ТОП-20 країн за рівнем прийняття криптоактивів

Згідно з даними Chainalysis, у першу двадцятку рейтингу входять такі країни:

  1. Індія
  2. Нігерія
  3. Індонезія
  4. США
  5. В’єтнам
  6. Україна
  7. Росія
  8. Філіппіни
  9. Пакистан
  10. Бразилія
  11. Туреччина
  12. Велика Британія
  13. Венесуела
  14. Мексика
  15. Аргентина
  16. Таїланд
  17. Камбоджа
  18. Канада
  19. Південна Корея
  20. Китай

Основні положення законопроєкту про віртуальні активи

Законопроєкт №10225-1 передбачає пільгове оподаткування доходів від криптовалютних операцій для фізичних осіб протягом восьми років. На перших трьох етапах ставка податку становитиме 5%, наступні п’ять років – 9%, а після цього – 18%.

Для криптопровайдерів передбачено збереження податку на прибуток на рівні 18%, або можливість вибору 9% податку на виведений капітал, якщо компанія працює в межах спеціального режиму Дія.City.

Законопроєкт відкриває нові можливості для розвитку криптовалютного ринку. Зокрема, передбачено відновлення крипто-гривневих шлюзів, надання банківських рахунків для криптокомпаній та сприяння глобальній електронній комерції. Закон також забезпечить судовий захист учасників ринку та страхування криптоінвестицій, що створить нові робочі місця і сприятиме росту компаній у цьому секторі.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  СБУ ліквідувала агентів РФ, які вбили полковника Воронича

Такий підхід сприятиме не тільки розвитку криптоіндустрії в Україні, але й формуванню культури сплати податків серед її учасників. Крім того, дані, отримані під час перехідного періоду, дозволять встановити найбільш оптимальні податкові ставки для бізнесу у цій галузі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку