Українська компанія отримала сертифікат виробника компонентів ядерного палива

Компанія Westinghouse Electric визнала філію НАЕК “Енергоатом” — “ВП Атоменергомаш” — кваліфікованим і затвердженим виробником компонентів ядерного палива для реакторів типу ВВЕР. “Атоменергомаш” отримав офіційний сертифікат, що підтверджує відповідність його системи якості вимогам компанії. Сертифікація діє до 29 квітня 2028 року, повідомила пресслужба Енергоатому.
“Енергоатом” не лише забезпечує стабільну роботу енергетичної системи України, а й розвиває вітчизняну атомну галузь за високими стандартами, що підтверджується провідними галузевими компаніями світу. Попереду ще багато роботи, однак зроблено черговий крок на шляху до виробництва ТВЗ в Україні, що є значним досягненням”, – наголосив керівник компанії Петро Котін.
Раніше “Енергоатом” отримав ліцензію Westinghouse на виготовлення хвостовиків ТВЗ на території України. Будівництво заводу для виробництва паливних збірок планується в Миколаївській області, поблизу міста-супутника Південноукраїнської АЕС. На базі компанії створюється вітчизняна виробнича лінія з виготовлення ядерного палива, а першу українську тепловидільну збірку планують завантажити в енергоблок у 2027 році.
У перспективі “Енергоатом” має намір забезпечувати до 50% потреб у ядерному паливі за рахунок власного виробництва, а решту — закуповувати у Westinghouse. Україна використовує тепловидільні збірки Westinghouse з 2015 року на реакторах типу ВВЕР-1000. 2 червня 2022 року “Енергоатом” і Westinghouse підписали угоду про постачання ядерного палива для всіх атомних електростанцій країни.
Нагадаємо, що у березні 2024 року перші партії американського ядерного палива доставили на Хмельницьку АЕС, яка стала останньою з українських станцій, що перейшла на паливо виробництва Westinghouse.