Українські стартапи можуть кардинально вплинути на хід війни, але потребують фінансування: Федоров
В Україні є перспективні стартапи, здатні швидко змінювати хід подій на фронті, але для їх розвитку необхідна фінансова підтримка. Про це заявив Віцепрем’єр-міністр з питань інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час свого виступу на Defense Tech Valley.
Федоров поділився інформацією, що вже існують технології, які можуть значно вплинути на перемогу України у війні з Росією. Він згадав про FPV-дрони, агро-дрони, які перетворилися на ударні коптери, човни-камікадзе, Starlink та інші види супутникового зв’язку, а також наземні логістичні платформи. Ці технології вже існували до початку повномасштабної війни, і їхня інтеграція може стати ключовою для подолання ворога.
“Тобто на сьогодні точно, я думаю, що існує технологія або технології, які можна інтегрувати між собою, які нам допоможуть перемогти росіян. Дуже важливо, щоб ми вміли прогнозувати ці технології”, – підкреслив він.
Крім цього, Федоров розповів про створення нової доктрини для боротьби з ракетами та безпілотниками, так званими “шахедами”. Він зазначив, що Україна вже використовує мобільні вогневі групи, оснащені спеціалізованим програмним забезпеченням, прицілами та акустичними сенсорами, що дозволяє фіксувати та реагувати на політ дронів і ракет. Така система є розподіленою і відрізняється від традиційного централізованого управління засобами ППО.
Федоров також наголосив на тому, що Україна стикається з багатьма новими викликами, але завдяки швидким рішенням, інноваціям та асиметричному підходу вдається ефективно боротися з ними. Він підкреслив важливість підтримки українських стартапів, які можуть оперативно змінювати ситуацію на полі бою.
“І ще раз підкреслюю, що в Україні є стартапи, які можуть змінювати швидко ситуацію на полі бою. Їм потрібна фінансова підтримка, потрібно бустити, підтримувати підприємців, які працюють над цими стартапами”, – заявив Федоров, закликавши до фінансової підтримки інноваційних ідей.