Українців за кордоном штрафуватимуть на рівні з тими, хто знаходиться в Україні: Міноборони (відео)
Заступниця міністра Катерина Чорногоренко зазначила, що сума штрафу буде становити від 17 000 до 25 000 гривень.

Українці, які перебувають за кордоном і не оновили свої військово-облікові дані до 16 липня, отримуватимуть штрафи нарівні з іншими громадянами. Однак реалізація цієї процедури буде складною. Про це розповіла заступниця міністра оборони Катерина Чорногоренко в інтерв’ю ЗМІ.
Вона пояснила, що на громадян України, які перебувають за кордоном і не оновили свої військово-облікові дані, чекатимуть ті ж самі адміністративні штрафи, що і на тих, хто перебуває в Україні. Розмір штрафу може становити від 17 000 до 25 000 гривень. Це важливий крок у забезпеченні рівноправності всіх громадян у питаннях військового обліку.
“На жаль, наразі немає чіткого інструменту для реалізації цього процесу, оскільки для накладення штрафу потрібна постанова про адміністративне правопорушення, яку має ухвалити відповідна особа. Потім порушник повинен сплатити штраф”, – зазначила Чорногоренко.
Вона також додала, що для виконання цих заходів потрібна скоординована робота кількох державних органів, що ускладнює процес.
Катерина Чорногоренко підкреслила, що громадяни України за кордоном залишаються такими ж громадянами держави, як і ті, хто перебуває в країні. Вони повинні нести таку ж адміністративну відповідальність за порушення військово-облікових вимог. Проте, реалізувати ці заходи буде досить складно через відсутність чіткої процедури та необхідність міжнародної координації.
“Ми подивимося, як справлятимемося з цим разом із Генеральним штабом”, – додала вона, наголошуючи на необхідності тісної співпраці між Міністерством оборони, Генеральним штабом та іншими відповідними органами для ефективної реалізації цієї ініціативи. Важливо також враховувати можливі юридичні та логістичні виклики, які можуть виникнути в процесі.
Ця ситуація підкреслює проблеми, з якими стикається держава у питаннях адміністративного контролю за громадянами, які перебувають за кордоном. Відсутність чітких інструментів для впровадження таких штрафів ставить під сумнів ефективність цієї ініціативи, що потребує додаткової уваги та співпраці між державними органами.