Українські біженці

Українцям буде простіше знайти роботу в Норвегії: які вакансії пропонують

Уряд Норвегії закликає роботодавців активніше працевлаштовувати українців. Влада країни вже спростила процедури влаштування на роботу в деяких галузях, наприклад, у транспортній. Посадовці визнають високу кваліфікацію значної частини українських біженців і вважають таких спеціалістів цінним ресурсом на ринку праці.

З 2022 року притулок у Норвегії знайшли понад 70 тис. українців. Більшість з них завершили або завершують однорічний курс інтеграції. У межах цієї програми передбачені курси норвезької мови та заняття з історії, географії, суспільного устрою країни. після закінчення курсу можна знайти повноцінну роботу в країні. Більшість норвежців добре розмовляють англійською, тому якщо українець не встиг опанувати норвезьку на достатньому рівні, але розмовляє англійською, роботу знайти буде легше.

Українці становлять близько 7% (10 263 осіб) тих, хто зараз зареєстрований як безробітний у Норвегії. загльний рівень безробіття в країні залишається низьким і становить 3,9%.

“Надзвичайно важливо, щоб якомога більше українців знайшли своє місце на ринку праці. Працевлаштування, особливо на вакансії, що відповідають рівню освіти та кваліфікації біженців, – це те, що дійсно сприятиме інклюзивності та інтеграції в норвезьке життя та суспільство. Також робота допомагає покращити знання норвезької мови”, – вважає Ганс Крістіан Хольте, директор норвезького Агентства соціального забезпечення та безробіття NAV.

Правила працевлаштування в деяких секторах, зокрема на транспортному, були пом’якшені, щоб легше було наймати українців. Підвищений попит є на фахівців у медичній галузі, молодший медичний персонал.

“Навіть якщо відповідність претендента вимогам вакансії не ідеальна, я закликаю роботодавців піти на поступки, де це можливо”, – говорить пан Хольте.

Тріне Ліз Лінг, яка консультує безробітних у центрі зайнятості, зазначає, що багато українців, які зараз перебувають у Норвегії, мають високий рівень професійної компетенції.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Що необхідно знати українським біженцям перед виїздом до Румунії

“Вони приходять з великим досвідом. Більшість українців, які шукають роботу, добре вмотивовані та відповідальні. Їм потрібна наша допомога, щоб повною мірою застосувати свої знання та вміння на новому робочому місці”, – говорить Тріне Ліз Лінг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку