Україна

Умєров розповів про реформу системи закупівлі харчування для ЗСУ

Міністр оборони України Рустем Умєров пояснив, чому його перша зустріч з тиловими постачальниками відбулася лише через рік після вступу на посаду. За його словами, основну роботу в цьому напрямку виконує Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості (Мінстратегпром), тому він не вважав за потрібне втручатися в цей процес. Про це Умєров розповів в інтерв’ю для LB.ua.

Коментуючи питання про харчування в армії, Умєров згадав про випадки, коли постачальники намагалися чинити на нього тиск.

“Коли мені розповіли перед прийняттям рішення, що тут є тиск, що будуть приходити різні люди з різними “пропозиціями”. Ну, хай приходять! Я тільки Бога боюся!”, — підкреслив Умєров.

Перша зустріч міністра з постачальниками відбулася в рамках презентації нового порталу “Партнер МОУ” для оптимізації роботи з постачальниками. Незважаючи на щоденну співпрацю з Мінстратегпромом, Умєров заявив, що саме він є архітектором нової системи, тоді як міністерство виконує роль оператора.

“Тому що я архітектор цього всього, а вони працюють як оператори. Але, так, я слухав їх, коли вони казали, що тут треба так зробити, а тут так. Я не повинен був витрачати час. Для мене час був важливим”,  — пояснив він.

Під час інтерв’ю було порушено питання про проблеми з закупівлею продуктів для армії за каталогами, де на окремі неходові товари, такі як базилік чи осетрина, встановлюються низькі ціни, тоді як на популярні продукти ціни значно завищені. Це дозволяє постачальникам отримувати значні прибутки на необхідних продуктах. На запитання, чи варто відмовитися від системи каталогів, Умєров відповів, що він створює загальні правила, а далі відповідальні особи оцінюють ризики та ефективність їх виконання.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Стало відомо, скільки українців звернулися зі скаргами на ТЦК

“Якщо команда спільно вирішить, що від системи каталогів варто відмовитися — чудово. Головне, щоб постачання відбувалося вчасно і якісно. Я встановлюю правила гри, і вони працюють у цих рамках”, — зазначив міністр.

Під час розмови міністр зателефонував генеральному директору ДП “Державний оператор тилу” Арсену Жумаділову, який повідомив, що у 2024 році планується впровадження нової системи контролю якості продуктів. Основна ідея полягає у створенні централізованих складів, де якість товарів перевірятиметься ще до їх відправлення до військових частин.

“Ми вже демонополізували ринок. Наступний крок — запровадження глибшого контролю якості, який проводитиметься на етапі централізованих складів, а не лише у військових частинах, як це відбувається зараз”,— підкреслив Жумаділов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку