Україна

Уряд оновлює критерії бронювання працівників критичних підприємств

Український уряд переглянув і вдосконалив критерії для підприємств та організацій, що мають статус критичних і можуть бронювати співробітників, звільняючи їх від мобілізації. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

До 15 листопада був проведений масштабний аудит підприємств, які користуються правом бронювання. Аудит виявив низку проблем, які необхідно усунути, щоб забезпечити прозорість і справедливість процесу.

Важливою новацією стало те, що тепер критерії критичності підприємств, як на регіональному, так і на галузевому рівнях, узгоджуватимуться з Міністерством оборони та Міністерством економіки. Це рішення спрямоване на те, щоб точніше оцінити важливість окремих підприємств для економіки та обороноздатності країни і надати статус критичних лише тим, хто справді виконує важливі функції.

Окрім цього, для підприємств приватного сектору введено нові обов’язкові критерії, серед яких зарплатний рівень та відсутність боргів перед державним бюджетом. Тепер середня заробітна плата на підприємстві і в кожного працівника, який планує бути заброньованим, повинна складати щонайменше 2,5 мінімальних зарплат. Це покликане запобігти випадкам, коли компанії наймають співробітників винятково для отримання можливості їх бронювання, часто через неофіційні домовленості, що підривають справжню мету цієї програми.

Уряд очікує, що нові вимоги мінімізують ризик зловживань і підвищать ефективність системи бронювання, забезпечуючи доступ до неї тільки для тих підприємств, що відіграють значну роль у забезпеченні економічної та соціальної стабільності. Такі зміни мають допомогти зміцнити прозорість процесу, підтримати економіку і водночас сприяти виконанню національних інтересів в умовах війни.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В Азербайджані силовики провели обшуки у російському агентстві Sputnik, є затримані

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку