Україна

Уряд представив дорожню карту відкриття аеропортів України в умовах війни

Україна представила план поступового відкриття повітряного простору в умовах воєнного стану, який було презентовано на заході у Варшаві. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.

За інформацією пресслужби, подія об’єднала близько сотні представників авіаційного сектору: від профільних регуляторів ЄС, Великої Британії та США до керівництва українських і зарубіжних авіакомпаній, страхових і лізингових компаній, а також виробників літаків.

Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба підкреслив, що питання відкриття повітряного простору є складним, особливо через необхідність забезпечення безпеки та налагодження співпраці з усіма залученими сторонами.

Це перше експертне обговорення, яке, як ми очікуємо, допоможе рухатись вперед у питанні створення умов для відкриття повітряного простору. Під час війни стратегічним завданням для нас є зберегти авіаційну інфраструктуру та кваліфіковані кадри, щоб коли прийде час, ми змогли відновити цивільні польоти максимально швидко“, — зазначив посадовець.

Мері Елізабет Медден, економічний радник посольства США в Україні, відзначила підтримку з боку США у прагненні України відновити цивільну авіацію та надати необхідну експертну і технічну допомогу.

Український план відновлення авіапростору

Заступник міністра Сергій Деркач представив поетапний план відкриття авіапростору, а також перелік необхідних ресурсів для його часткової реалізації. Оцінку ризиків для цивільної авіації підготувала Державна авіаційна служба, з доповіддю виступив перший заступник голови Сергій Коршук. Також безпекові аспекти забезпечення аеронавігації презентував директор Украероруху Андрій Ярмак.

Керівники міжнародних аеропортів України — “Бориспіль” та “Львів” імені Данила Галицького — надали інформацію про готовність їхніх об’єктів. Олег Захарчук, заступник командира Повітряного командування “Центр”, висвітлив аспекти координації цивільної та військової авіації.

Участь у дискусії взяли Польське агентство аеронавігаційних послуг та авіакомпанії, включно з AirBaltic, Austrian Airlines, LOT Polish Airlines, SkyUp Airlines, Turkish Airlines, Wizz Air, і представники компаній AerCap, Boeing, Deloitte Ukraine та інші.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Розмір державного боргу України протягом червня збільшився ще на $1 млрд.

Нагадаємо, що у 2023 році розглядалася можливість відкриття аеропорту “Львів” за аналогією з функціонуванням зернового коридору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку