В адміністрації Трампа скептично ставляться до перспектив перемир’я в Україні протягом найближчих місяців

Чиновники з адміністрації Трампа вважають, що найближчими місяцями досягти перемир’я в Україні навряд чи вдасться. У зв’язку з цим опрацьовуються нові інструменти тиску як на Україну, так і на Росію. Про це повідомляє Reuters.
Останніми днями високопосадовці з адміністрації Трампа обговорювали ймовірність того, що Сполученим Штатам не вдасться забезпечити мирну угоду з Україною в найближчі місяці, і працюють над новими планами тиску на Київ і Москву. У Білому домі розробляють альтернативні механізми впливу на обидві сторони конфлікту.
Американські чиновники зазначають, що жодна з можливих угод наразі не виглядає неминучою. Це, своєю чергою, підвищує ризик затягування війни та зростання західної військової підтримки України.
“Такий сценарій був би неприйнятним для Трампа, який позиціонує себе як майстер перемовин і неодноразово обіцяв швидке завершення конфлікту, що забрав сотні тисяч життів і може втягнути НАТО у пряме зіткнення з ядерною Росією”, – йдеться у повідомленні.
Під час серії зустрічей та телефонних розмов на вихідних представники Білого дому та Державного департаменту визнали, що Володимир Путін активно протидіє зусиллям Вашингтона досягти довготривалої мирної угоди. Вони також обговорювали можливі економічні та дипломатичні заходи, які могли б змусити Москву погодитися на домовленість, якщо такі інструменти існують, за словами джерел.
Зростаюче невдоволення Москвою, зокрема й особисто з боку президента, свідчить про зміну тону у внутрішніх обговореннях щодо готовності Кремля до переговорів. Трамп упродовж тижнів заявляв про довіру до Путіна та переконання, що той налаштований на мир, однак останнім часом Білий дім все більш скептично оцінює справжні наміри російського лідера, повідомили джерела. Водночас Трамп продовжує публічно демонструвати віру в те, що Путін прагне завершити війну.
“Існує глибоке розчарування російським урядом через перебіг переговорів. Президент Трамп чітко дав зрозуміти, що розгляне можливість введення додаткових санкцій на всю нафту з Росії, якщо з їхнього боку не буде серйозного наміру завершити цей конфлікт мирним шляхом”, — підсумував речник Ради національної безпеки Джеймс Х’юітт.