Діти війни

В Україні кожна п’ята дитина віком 6-8 років страждає від зайвої ваги: МОЗ

У Києві 4 лютого представили результати першого в Україні дослідження, яке оцінює рівень надлишкової ваги та ожиріння серед дітей молодшого шкільного віку, проведеного в межах Європейської ініціативи ВООЗ (COSI). Виявилося, що нашій країні кожна п’ята дитина віком 6-8 років має надлишкову масу тіла. Про це свідчать результати, опубліковані Міністерством охорони здоров’я України.

Результати дослідження

Дослідження показало, що 22,96% дітей віком 6-8 років мають надлишкову вагу, причому 9,13% страждають на ожиріння, а 2,63% – на важке ожиріння. При цьому хлопчики частіше мають проблеми із зайвою вагою (25,24%), ніж дівчатка (20,72%).

Заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін зазначив, що результати цього дослідження дозволяють детальніше вивчити причини дитячого ожиріння, оцінити ефективність реформи шкільного харчування та вдосконалити підходи до профілактики неінфекційних захворювань серед дітей.

Водночас МОЗ зазначає, що рівень поширеності надлишкової ваги та ожиріння серед українських дітей загалом відповідає середньосвітовим показникам: в середньому 25% дітей у країнах Європи мають надлишкову масу тіла або ожиріння.

Основні фактори ожиріння серед дітей

Головними причинами надмірної ваги серед дітей в Україні є незбалансоване харчування та низька фізична активність. Лише половина дітей дотримується рекомендацій МОЗ щодо вживання фруктів та овочів: щодня фрукти їдять 55,3% дітей, а овочі – 41,4%. Натомість 20,3% дітей регулярно споживають підсолоджені напої, а 17,8% – солодкі закуски (печиво, торти, десерти).

Крім цього, серед дітей спостерігається недостатній рівень фізичної активності: третина дітей не займається спортом взагалі або має менше години інтенсивного фізичного навантаження на тиждень. Водночас 54,4% школярів проводять більше двох годин на день перед екранами гаджетів у будні, а у вихідні цей показник зростає до 83,4%.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  В Україні проходитиме 12-й "Чілдрен Кінофест": наймасштабніший кінофестиваль для дітей і підлітків

Грудне вигодовування та його вплив

Дослідження також звернуло увагу на значення грудного вигодовування для профілактики ожиріння. Лише 26% дітей отримували виключно грудне молоко у перші шість місяців життя, що відповідає рекомендаціям ВООЗ. Водночас кожна шоста дитина перебувала на грудному вигодовуванні менше місяця, а кожна одинадцята – взагалі не отримувала грудного молока.

Державні заходи щодо покращення харчування дітей

В Україні триває реформа шкільного харчування, спрямована на покращення якості їжі для учнів. У жовтні 2024 року уряд виділив 2 мільярди гривень на організацію безкоштовного гарячого харчування для учнів початкової школи. Станом на листопад 93% шкіл вже використали кошти субвенції та впровадили безоплатне харчування для дітей 1-4 класів.

Дослідження проводилося з листопада 2023 по лютий 2024 року серед учнів 1-2 класів, їхніх батьків та представників навчальних закладів у 20 регіонах України (крім окупованих територій і зон бойових дій). Загалом було опитано 3 557 дітей та 3 601 батьків у 187 школах.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку