Україна

В Україні понад 3,6 млн внутрішньо переміщених осіб, що становить 11,4% від усього населення: МОМ

Міжнародна організація міграції (МОМ) оприлюднила результати 17-го раунду дослідження щодо внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні, яке виявило актуальну кількість переселенців та проблеми, з якими вони стикаються. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Станом на серпень 2024 року в Україні нараховується 3,67 мільйона внутрішньо переміщених осіб. Водночас 4,39 мільйона українців уже повернулися до своїх домівок. Хоча кількість переселенців зросла на 120 тисяч з квітня по вересень, загальна ситуація залишається стабільною, зазначають у МОМ. ВПО становлять 11,4% населення України.

Серед переселенців 10% – це неповні сім’ї, де лише одна особа старше 18 років, а інші – діти до 17 років. Більшість переселенців (69%) не планують переїжджати в найближчі три місяці, тоді як 14% розглядають можливість повернення додому, але багато хто планує це лише після завершення війни.

В Україні понад 3,6 млн внутрішньо переміщених осіб, що становить 11,4% від усього населення: МОМ
Фото: /t.me/getmantsevdanil

Найбільше переселенців знайшли притулок у Харківській (13%), Дніпропетровській (12%), Київській (8%), Запорізькій областях (6%) та Києві (10%). Більшість ВПО прибули з Донеччини, Харківщини, Запоріжжя, Херсонщини та Луганщини, при цьому дві третини переселенців походять зі східної частини України.

Дослідження показало, що 9% переселенців провели щонайменше 14 днів за кордоном через повномасштабне вторгнення, а 82% вже понад рік мешкають поза своїм звичним місцем проживання, у середньому 750 днів.

Основні потреби ВПО залишаються незмінними: 59% потребують павербанків та генераторів, 40% – медикаментів, 34% – житла та роботи, а 33% – продовольства.

Раніше стало відомо, що ВПО мають право на щомісячну грошову допомогу: 2000 гривень для дорослих і 3000 гривень для дітей та осіб з інвалідністю.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  За зберігання дров без документів штраф або в'язниця: законопроєкт передали на підпис президенту

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку