В Україні запровадили нову систему підтримки для військовослужбовців та їхніх родин у ЗСУ: деталі роботи
Такі патронатні служби будуть організовані в підрозділах цивільно-військового співробітництва через збільшення кількості посад.
У Збройних силах України створили систему соціального супроводу, яка забезпечуватиме повний комплекс соціальної опіки для військовослужбовців та членів їхніх родин від моменту призову до звільнення з військової служби. Ця система включатиме відповідні підрозділи, які будуть існувати при кожній бригаді та надаватимуть підтримку родинам загиблих військових, тим, хто перебуває в полоні, військовим, які проходять реабілітацію, та іншим категоріям.
Патронатні служби будуть організовані в підрозділах цивільно-військового співробітництва шляхом розширення штату. Про це під час брифінгу повідомив начальник Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу ЗСУ Олександр Кутков.
Концепцію вже затвердив головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський.
“Структура вже існує. Це штатні підрозділи військово-цивільного співробітництва. Вся вертикаль побудована. У рамках впровадження системи супроводу ми збільшуємо кількість посад. Вертикаль побудована від Генерального штабу до підрозділів”, — розповів Олександр Кутков.
Концепція створення системи супроводу базується на досвіді декількох підрозділів, які вже мають свої патронатні служби, зокрема, 3-ї окремої штурмової бригади.
Ініціатива підтримується командирами бойових бригад, багато з яких вже неофіційно створили такі підрозділи. Тепер ці підрозділи будуть офіційно визнані. Зокрема, патронатні служби мають бути створені у всіх бойових підрозділах Збройних Сил України з 1 жовтня 2024 року.
Першочергово служби соціального супроводу будуть укомплектовуватися військовослужбовцями, звільненими з полону, та тими, хто через поранення або стан здоров’я не може брати участь у бойових діях. Відповідні рішення вже прийняті головнокомандувачем ЗС України.