Україна

Вересень став рекордним за кількістю жертв серед цивільних в Україні цього року: ООН

У вересні цього року, внаслідок російських атак, загинуло щонайменше 208 цивільних осіб, а 1 220 було поранено, що зробило цей місяць найбільш трагічним для мирного населення України у 2024 році. Про це йдеться у щомісячному звіті Моніторингової місії ООН з прав людини.

Згідно з даними організації, 46% загиблих становили люди старші за 60 років. Також трагічно загинули 9 дітей, а ще 76 отримали поранення внаслідок бойових дій.

“Ракетні атаки по всій країні, особливо проти міст Харків і Запоріжжя, сприяли збільшенню кількості жертв. Поблизу лінії фронту значна частина жертв припадає на атаки з використанням БПЛА”, – повідомляється у звіті.

ООН також зафіксувала тенденцію до зростання кількості жертв серед мирного населення ще з липня, зазначаючи, що три місяці поспіль, кількість загиблих та поранених була вищою, ніж у всі попередні місяці після жовтня 2022 року.

У звіті наголошується, що “переважна більшість жертв серед цивільних (92%) та пошкоджень об’єктів інфраструктури, зокрема освітніх і медичних закладів (96%), припадає на території, контрольовані Україною”.

Крім того, щонайменше 30 обстрілів спричинили пошкодження або знищення енергетичної інфраструктури, з яких 25 відбулися на українській території, а 5 – на тимчасово окупованих районах, додали в ООН.

Російські війська постійно використовують різні види озброєнь, серед яких ударні БПЛА, ракети, керовані авіабомби (КАБи) та реактивні системи залпового вогню (РСЗВ), для атак по українських регіонах.

Загибель мирних мешканців від рук російської армії триває. Наприклад, увечері 10 жовтня на Одещині під час ракетного обстрілу загинуло четверо людей, серед них підліток. Як повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер, обстріл спричинив руйнування двоповерхової будівлі, де проживали і працювали цивільні особи. Внаслідок атаки 10 людей отримали поранення, дев’ять із них були госпіталізовані, четверо перебувають у важкому стані.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Зеленський розкрив подробиці переговорів з США про рідкісноземельні метали

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку