Відчувається прірва між звичайними громадянами і представниками держави, суспільство демонізує ТЦК: Максим Джигун

У сучасних умовах мобілізації, яка триває вже два місяці, українське суспільство зіткнулося з низкою складних викликів. Закон про мобілізацію, що був прийнятий задля забезпечення захисту країни, несе в собі як позитивні зміни, так і серйозні проблеми.
Політолог та партнер міжнародного комунікаційного агентства Good Politics Максим Джигун наголошує на тому, що цей закон сприяв покращенню процедур, підвищенню рівня електронного документообігу та зниженню корупційних ризиків. Водночас, система мобілізації виявилася не позбавленою недоліків, які загострили соціальну нерівність та призвели до зростання недовіри до державних інститутів.
Особливо гостро постало питання ставлення до працівників територіальних центрів комплектування (ТЦК), які опинилися під хвилею суспільного негативу, незважаючи на їхній внесок у захист держави, і в першу чергу вони стосуються саме справедливого підходу в цьому питанні.
“Наприклад, представники ДСНС або інших критичних об’єктів та інфраструктури і економіки мобілізуються. Також є приклади, коли мобілізують людей, які виробляють дрони. І в той же час з іншого боку представники ІТ-сектору, які працюють на західний ринок і не створюють нічого для української Перемоги, вони бронюються”, – вважає Джигун.
На його думку, саме ця соціальна нерівність виснажує і приводить до невизначеності суспільства, до зростання поляризації суспільства і недовіри до окремих інститутів.
У цьому контексті Джигун звернув увагу на різке погіршення ставлення до працівників ТЦК, багато з яких захищали державу на фронті.
“До негативів можемо віднести демонізацію ТЦК як таких. Хоча в більшості своїй це інститути з висококваліфікованими професіоналами, які виконують свою роботу. Багато представників ТЦК воювали на фронті, повернулися з пораненнями. Однак все вже дійшло до такого рівня, що суспільство демонізує, не довіряє, відчуває прірву між звичайними громадянами і представниками держави, відповідальними за мобілізаційні процеси”, – підсумував Максим Джигун.