Українські біженці

Візові правила у Великій Британії ставлять під загрозу роботу українців

Українські біженці від війни у ​​Великій Британії борються з безліччю проблем, пов’язаних із налагодженням нового життя. Серед багатьох способів вважатися інтегрованими, пошук роботи є одним із найважливіших, оскільки це дозволяє їм задовольнити основні потреби та дає їм відчуття приналежності до суспільства, забезпечує фінансову стабільність і гідність. Через проблеми з візовою процедурою більшість українців стикаються з перспективою втрати роботи або неможливості знайти нову роботу.

Українські біженці у Великій Британії стикаються з величезними труднощами, зокрема щодо затримок із продовженням віз, повідомляє The Telegraph. Схема продовження дозволу в Україні (UPE) була запроваджена в листопаді 2024 року, що означає, що ви можете продовжити своє перебування в країні на 18 місяців після закінчення попередньої візи, але лише за місяць до дати закінчення. Це правило, яке зараз діє, гарантує, що заявки можна подавати лише за місяць до закінчення терміну дії візи. Ця умова створює велику невпевненість серед роботодавців, які не бажають укладати довгострокові контракти з особами, правовий статус яких у країні є невизначеним.

Проблеми українців

Це серйозно впливає на життя українців. В “Опорі”, яка допомагає біженцям у Великій Британії, заявили, що 15% опитаних ризикували втратити роботу через ці правила — понад 20 тис. осіб із 214 тис. українських біженців, які прибули в країну з березня 2022 року.

Як приклад такої ситуації наводиться історія Яни Ігорівни Проніної. 33-річна вчителька англійської мови, після переїзду до Великої Британії вона зіткнулася з тим, що її кваліфікація з України не визнається, тому вона закінчила курс за власні кошти. Спочатку Яна працювала через агентство, а потім отримала постійний контракт у коледжі в Лондоні. Однак через її невизначений візовий статус її контракт було скасовано, і тепер вона працює лише за короткостроковим контрактом.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Українські біженці у Чехії: їх податки перевищили витрати на підтримку від держави

Ще один українець — 49-річний працівник інжинірингової компанії, який зараз проживає в Лондоні — заявив, що його роботодавець відмовився продовжити з ним контракт, оскільки його віза закінчується в травні 2025 року. Незважаючи на його кваліфікацію та досвід, перевіривши його право на роботу, Він більше не отримує запрошень на співбесіди.

Тепер це питання виходить за межі окремих казок. Багато українців зайняли посади в таких життєво важливих галузях, як сільське господарство та готельний бізнес, де відчувається дефіцит робочої сили. У зв’язку з цим голова міжпартійної парламентської групи з питань України Алекс Собель закликав до більш активної співпраці між державними відомствами для забезпечення безперервності працевлаштування українських працівників. Він зазначив, що нинішні обставини становлять небезпеку не лише для біженців, а й для економіки Великої Британії.

Крім роботи, проблеми з продовженням візи торкнулися всіх інших сфер життя українських біженців. У результаті, за даними опитування “Опори”, 4% українців стикалися з відмовою в оренді приватного житла через невизначеність правового статусу. Стен Бенеш, директор організації, сказав, що хоча уряд вжив життєво важливих кроків для допомоги українцям, затримки з продовженням віз змушують багатьох обирати тимчасові або невідповідні умови для роботи та житла, що перешкоджає їхній інтеграції та стабільному життю.

Позиція уряду Великобританії

Уряд Великої Британії заявив, що всі біженці, які подають заявки на продовження візи через систему UPE, зберігають право працювати та жити в країні, поки їхні заявки розглядаються. Але сам процес подачі документів, лише за місяць до закінчення терміну дії візи, створює невизначеність для роботодавців і біженців.

Ця ситуація підкреслює важливість забезпечення не лише формальної підтримки для біженців, але й створення прозорої та зручної системи, яка сприятиме їхній адаптації. Українські біженці прагнуть жити гідно, працювати і робити свій внесок у суспільство, але для цього їм потрібні зрозумілі правила і реальна підтримка.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Інтеграційно-освітній центр “Український вулик” у Софії: підтримка українських біженців у Болгарії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку