Впродовж року в Україні кількість випадків домашнього насильства зросла майже на 80%: Офіс генпрокурора

Кількість випадків домашнього насильства в Україні за останній рік зросла майже на 80% порівняно з попереднім періодом. Про це заявила Ірина Шурхно, начальниця відділу протидії домашньому насильству Офісу генерального прокурора.
На сьогодні зареєстровано 8 185 кримінальних правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством, постраждалими від яких стали понад 5 тисяч осіб. Більшість жертв — це жінки та діти.
Шурхно також наголосила, що в умовах війни проблема домашнього насильства може посилюватися. Однак зростання кількості звернень до правоохоронців свідчить про збільшення рівня довіри населення до державних структур.
Для допомоги постраждалим правоохоронці активно співпрацюють із державними та комунальними службами підтримки, а також з громадськими організаціями. Жертвам надається комплексна підтримка, включаючи медичну, соціально-психологічну та юридичну допомогу. Також постраждалі можуть знайти тимчасовий прихисток у шелтерах, кризових кімнатах та інших спеціалізованих центрах.
Попри це, в Офісі генерального прокурора підкреслюють, що багато постраждалих продовжують жити з кривдниками, не звертаючись за допомогою, вважаючи домашнє насильство особистою проблемою. Така замовчуваність може призвести до серйозних наслідків для життя та здоров’я постраждалих.
Якщо ви стали жертвою насильства, зверніться за допомогою:
- Урядова гаряча лінія з протидії домашньому насильству: 15-47 (цілодобово, анонімно, безкоштовно)
- Національна гаряча лінія з протидії домашньому насильству та гендерній дискримінації: 16-123 (з мобільного) або 0800-500-335 (зі стаціонарного)
- Гаряча лінія для дітей та молоді: 116-111 (з мобільного) або 0-800-500-225 (зі стаціонарного)
- Контактний центр безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.