Вибіркова мобілізація в Україні та реакція на критику відносно себе: розповідає мер Конотопа

Війна в Україні продовжує змінювати життя мільйонів людей. Щодня на фронт відправляються сотні захисників, які залишають свої домівки, сім’ї та звичне життя для того, щоб протистояти агресору. Але з початку війни в суспільстві все частіше піднімається болюче питання – хто саме йде на фронт? Відповідь на це питання все частіше викликає обурення.
Мер Конотопа Артем Семеніхін у своєму відео на Facebook виразив обурення відносно однієї з найбільших проблем сучасної мобілізаційної політики: служать “прості хлопці”, тоді як багаті й впливові залишаються у комфорті своїх розкішних життів.
У час, коли українські села та комунальні підприємства спустошені через мобілізацію, мер Конотопа прямо говорить про несправедливість, яка, на його думку, панує у процесі призову. Проблема полягає у тому, що українські військкомати мобілізують переважно звичайних громадян, а тих, хто має гроші та зв’язки, ці процеси обходять стороною.
Семеніхін, не приховуючи обурення, звертає увагу на конкретні приклади – люди з сіл, робітники комунальних підприємств, водії міського транспорту йдуть на фронт, тоді як “мажори” живуть розкішним життям, не переймаючись тим, що відбувається на фронті.
“У ЗСУ зараз служить 95% простих хлопців та дівчат. З сіл позабирали практично всіх. З комунальних підприємств теж практично всіх. А от із крутих авто чомусь не поспішають забирати. Тих, хто має гроші та зв’язки — не знаю жодного. нагоди щоб забрали… Хлопці з контузіями – на нулі, а “мажори” коньяк п’ють.
Я дзвонив у ТЦК для того, щоб дізнатися – та людина, яка має великі гроші, яка їздить на класному автомобілі, яка відправляє свою родину відпочивати під час війни за кордон. Чому вона не в армії? Чому в армії зараз служать водії наших автобусів? У нас немає достатньої кількості транспорту на лінії саме тому, що ТЦК позабирали наших водіїв.У нас нема кому покосити траву, немає навіть можливості відремонтувати шматок іржавої труби, бо позабирали хлопців”, – розповів Артем Семеніхін.
Окрім цього, у своєму іншому відео на Facebook мер Конотопа розповів, що після критики жительки міста на його адресу, яку вона залишила у вигляді негативного коментаря щодо благоустрою парку, він вирішив подивитися її профіль в соціальних мережах. Семеніхін знайшов інформацію про її чоловіка і зателефонував до ТЦК, щоб дізнатися про його військовий статус. Згодом мер отримав відповідь, що її чоловік отримав відстрочку від служби у зв’язку з доглядом за матір’ю, яка має інвалідність.
“Думаю, зайду вже на її профіль. Вона, виявляється, є тривалим моїм підписником. Профіль в неї не закритий був. Я дивлюся прізвище її, я бачу її ім’я. І написано, що вона в шлюбі. Я заходжу подивитись, з ким вона у шлюбі, хто її чоловік. Дивлюся його ім’я, прізвище, телефоную виключно тільки з цікавості у ТЦК, запитую такий-то такий-то приблизно стільки-то років. – Да єсть, нещодавно оформив догляд за матір’ю, що вона в нього хвора. Ні, дай боже здоров’я матері, нема питань… Догляд за матірю, да? Я ж дивлюся на цього чоловіка, я його виявляється знаю, і дуже багато хто його в Конотопі знає. Навмисно прізвище не буду називати. Не потрібно… Людина має чималі гроші. Займається бізнесом. Міг би дозволити будь-яку сидєлку для матері, у людини реально грошей достатньо, щоб вивезти матір в ту саму Грецію, де відпочивала жінка. Чи в Іспанію. Там їй створити належні умови. Будь-куди (її вивезти), щоб її вилікувати, і так далі. Ні, іде оформлює не знаю в який спосіб опікунство за мамою. Я постійно його бачу в місті – то там стоїть каву п’є, то там гуляє, то на ОККО “висить”, ще з кимось спілкується. Тобто як він доглядає за матірю? Явно фейк якийсь…”, – пояснює Семеніхін.
Реакція мера Конотопа викликала широкий резонанс у містян, які почали мера критикувати за цей вчинок.
У зв’язку з невдоволенням громадян цією та іншими його діями Артем Семеніхін заявив, що не збирається йти на ще один термін, тому побуде на посаді до виборів, а потім піде.