ЄС та світ

Вибори в США: останні новини і перебіг подій

Сьогодні, 5 листопада, проводяться 60-ті президентські вибори в історії США. За підсумками стане відомо ім’я 47-го президента США. За посаду борються республіканець Дональд Трамп і демократка Камала Гарріс. Інформаційне агентство “ФАКТ” уважно стежить за останніми новинами та розвитком подій на виборах.

Крім президентських виборів, американці сьогодні також обирають представників до Конгресу. На кону 34 місця в Сенаті зі 100, а також повністю оновлюється склад Палати представників, що налічує 435 членів. Водночас відбуваються вибори губернаторів у низці штатів, зокрема в Індіані, Північній Кароліні, Нью-Гемпширі, Вашингтоні, Делавері, Міссурі, Монтані, Північній Дакоті, Юті, Вермонті та Західній Вірджинії.

До бюлетенів цьогоріч включено ряд важливих питань. У 10 штатах, зокрема Арізоні та Неваді, вирішується питання права на аборт, що вже спричинило значні суперечки. Також у чотирьох інших штатах — Флориді, Небрасці, Північній та Південній Дакоті — виборці висловлюються щодо легалізації медичного або рекреаційного використання марихуани.

Associated Press повідомляє, що кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп проголосував у місті Палм-Біч, штат Флорида, разом із дружиною Меланією. В інтерв’ю журналістам він зазначив, що “почувається дуже впевнено” і вважає свою кампанію найуспішнішою серед трьох попередніх. Він підкреслив, що у першій кампанії досяг успіху, друга була ще кращою, але ця стала “найкращою з усіх”.

Також Трамп після голосування висловився про те, що готовий визнати результати виборів, якщо вони будуть “чесними”, проте не пояснив, що саме має на увазі під цим терміном, повідомляє Associated Press. Крім того, він зазначив, що не має наміру закликати своїх прихильників утримуватися від насильства у разі його поразки: “Я не маю їм цього казати, тому що вони не жорстокі люди”.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  США працюють над зняттям заборони на відправлення військових підрядників в Україну: ЗМІ

За даними Financial Times, кампанія Камали Гарріс відчуває оптимізм завдяки високій явці виборців на ранньому етапі в кількох ключових штатах, зокрема Пенсільванії, де прогнозують перевагу демократів у 43 тисячі голосів. У передмістях Філадельфії та Піттсбурга очікують особливо високої явки, що створює сприятливі умови для Гарріс у цих конкурентних перегонах. Також зростання активності виборців зафіксоване у Вірджинії, Мічигані та Джорджії, що може бути на користь демократці.

Однак у північному Мілуокі агітатори повідомляють про певне небажання чорношкірих виборців підтримати Камалу Гарріс через її гендерну приналежність, про що пише The New York Times.

Опитування ABC, станом на 5 листопада, показує незначну перевагу Гарріс над Трампом — 48% проти 46,8%. Букмекери висловлюються з обережністю щодо фаворитів. Хоча деякі платформи, як Polymarket, все ще оцінюють шанси Трампа на рівні 58%, цей показник значно знизився порівняно з минулим тижнем, коли становив 67%. Kalshi також зафіксував зниження його позицій із 65% до 53%. Водночас PredictIt вперше за місяць дає перевагу Гарріс, оцінюючи її шанси на перемогу у 53% проти 51% у Трампа.

Цьогорічна виборча активність є рекордною — більше 82 мільйонів американців вже скористалися правом дострокового голосування. Попри це, виборчий процес не обходиться без викликів: ФБР повідомляє про низку погроз про замінування виборчих дільниць у кількох штатах, які, за їх даними, надійшли з російських електронних доменів. Незважаючи на це, поки жодна з цих загроз не визнана достовірною.

Тим часом Міністерство юстиції США надіслало своїх юристів для контролю за дотриманням правил голосування на дільницях у 86 юрисдикціях у 27 штатах, зокрема в Техасі та Міссурі. Однак обидва штати намагалися заблокувати цей процес через суди, але їхні клопотання були відхилені. Відправлення спостерігачів є стандартною практикою для Мін’юсту під час національних виборів для забезпечення чесності голосування.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  У Франції почалися дострокові парламентські вибори

Близько 82 мільйонів громадян США вже скористалися правом дострокового голосування протягом останніх тижнів.

У Федеральному бюро розслідувань США повідомили, що низка погроз про замінування виборчих дільниць у кількох штатах походять із російських поштових доменів. За словами ФБР, наразі ці погрози не вважаються достовірними. CNN раніше інформувало, що американські спецслужби розслідують електронні повідомлення з російського інтернет-домену як можливе джерело погроз, надісланих на дільниці у штаті Джорджія.

ІА “ФАКТ” продовжує стежити за перебігом подій, щоб оперативно інформувати своїх читачів.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку