Українські біженці

Які банки обирають українці у Польщі?

Польща займає друге місце за кількістю прийнятих біженців з України. При цьому українці активно користуються послугами польських банків. Наразі майже половина іноземців, які мають рахунки в банківських установах Польщі – це громадяни України.

Яким банкам надають перевагу українці?

1 млн 48 тис. українців мають рахунки у польських банках. Усього ж послугами банківських установ Польщі користується близько 2,1 млн іноземців.

Найбільше рахунків іноземців зареєстровано у банку PKO Bank Polish – аж 752 тис. На другому місці – Santander Bank Polska з 581 тисячі іноземних клієнтів, а третю позицію займає BNP Paribas – 388 тис.

Якщо ж говорити конкретно про українців, то точних даних наразі немає, оскільки не всі банки погодились опублікувати таку інформацію.

“Лише 7 польських банків поділилися такими даними. На жаль, у цьому списку немає таких установ, як найбільший банк у PKO BP, ING, Millennium та mBank. Опитані банки повідомили, що обслуговують понад мільйон клієнтів з України. Насправді це число може бути значно вищим. Згідно з оцінками Bankier.pl, кількість рахунків українців у банках Польщі може перевищувати навіть 1,5 млн”, – повідомляє польське видання bankier.pl.

Серед тих банківських установ, які опублікували відповідні дані, найбільше українців обслуговується у банку Santander Bank Polska (331,9 тис.). На другому місці – BNP Paribas (324,3 тис.). А третю позицію займає банк Pekao. У 2023 році рахунки в ньому мали 249,3 тис. українців.

На що витрачають гроші українці за кордоном?

За кордоном  наші співгромадяни активно користуються й картками українських банків. Одразу після початку повномасштабної війни витрати українців за кордоном зросли вдвічі. У лютому витрати становили 812 і 545 млн доларів відповідно. А вже в березні 2022 року витрати з карток українських банків, якими розраховувались за кордоном, зросли вдвічі. Так, загалом було витрачено 1,627 млрд доларів. Потім аж до лютого 2023 року з карткових рахунків українці в інших країнах витрачали загалом від 1,8 до 2 млрд доларів щомісяця.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Скільки українців виїхало б, якби їм зараз запропонували громадянство країни ЄС або США

Найбільша частка витрат біженців, як і українців, які залишились вдома – це харчування. Наприклад, клієнти банку ПУМБ у першому кварталі 2022 року витратили 47% коштів на придбання продуктів та відвідування закладів громадського харчування.

На другому місці серед витрат – ліки. Далі йдуть одяг, житло, транспорт.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку