Діти війни

Зміни в допомозі на дітей для українських біженців у Польщі

З 1 червня 2024 року по 31 травня 2025 року триватиме черговий період виплат допомоги на дітей для українських біженців у Польщі. Уряд країни виплачуватиме 800 злотих на кожну дитину до 18 років щомісяця.

Про це повідомляє inpoland.net.pl.

Прийняття заявок розпочалося з 1 лютого. Батьки або опікуни дитини можуть встигнути подати заяву в ZUS до 30 квітня. Тоді вони отримуватимуть гроші безперервно. Якщо документи будуть подані в травні, гроші надійдуть на рахунок до 31 липня разом із компенсацією за червень. Якщо заявка буде подана в червні, переказ від ZUS буде перераховано на рахунок отримувача до кінця серпня, а компенсація – з червня.

Заявку можна подати лише в електронному вигляді за допомогою:

  • PUE ZUS або мобільного додатку mZUS;
  • порталу Emp@tia;
  • електронного банкінгу.

Ті, хто подасть заяву на виплати “800+” після 30 червня, матимуть право на допомогу лише з місяця подання документів. Винятком є ​​батьки новонароджених. Вони можуть подати заяву упродовж 3 місяців після народження дитини, щоб отримати повну допомогу.  Згідно з проєктом змін до закону, для отримання допомоги діти біженців повинні відвідувати школу або дитсадок.

Метою запропонованої зміни є пов’язання права на отримання допомоги 800+ для біженців з України з фактом виконання дітьми шкільного обов’язку. Пропозиція ще буде доопрацьовуватися, щоб не вплинути на ефективність чинної системи виплати допомоги”, – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

З травня 2024 року може бути запроваджена умова щодо обов’язкового навчання дітей шкільного віку або відвідування дитсадка для отримання допомоги.

Наразі законопроєкт ще доопрацьовується.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Як безпечно перетнути кордон з дитиною влітку: практичні поради для батьків

2 Коментарі

  1. Почему такие сухие факты(((((((вся информация в свободном доступе!((
    А хочется читать как газету ,что бы человек сам провел аналитику как журналист (((

    1. Не зовсім зрозуміло, що ви хотіли би побачити в статті. Всі публікаціїї, в тому числі в газетах, створюються за допомогою відкритих джерел інформації”. В якому вигляді повинна бути стаття, щоб людина “сама проводила аналітику як журналіст”?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку