У цей день

11 липня: свята і події в цей день

11 липня відзначають кілька важливих подій, кожна з яких має своє значення та історію.

Всесвітній день народонаселення

Цей день був заснований ООН у 1989 році на згадку про “День п’яти мільярдів”, коли 11 липня 1987 року чисельність населення Землі вперше перевищила 5 мільярдів людей. Всесвітній день народонаселення нагадує про важливість демографічних питань, таких як планування сім’ї, гендерна рівність, материнське здоров’я і права людини.

Цікаві факти:

  • Станом на 2023 рік населення світу перевищило 8 мільярдів осіб.
  • Найбільш населеними країнами є Китай та Індія, кожна з яких має понад 1,4 мільярда жителів.
  • За прогнозами, до 2050 року населення Африки може подвоїтися, що призведе до значних соціально-економічних змін на континенті.

Всесвітній день поширення інформації про бензодіазепіни

Цей день має на меті підвищити рівень обізнаності про довгострокові ризики, пов’язані з вживанням бензодіазепінів. Бензодіазепіни – це клас психоактивних речовин, які використовуються для заспокоєння, полегшення засинання, зменшення тривожності та напруженості.

Цікаві факти:

  • Бензодіазепіни були вперше відкриті у 1955 році хіміком Лео Штернбахом.
  • За даними ВООЗ, приблизно 4% дорослого населення світу використовують бензодіазепіни для лікування тривожності або безсоння.

Вживання бензодіазепінів пов’язане з ризиком залежності, проблемами з пам’яттю та навіть збільшенням ризику деменції при довготривалому використанні.

День пам’яті жертв геноциду жителів Сребрениці в ЄС

Цей день присвячений пам’яті жертв одного з найбільш трагічних епізодів розпаду Югославії (1991-1999 роки). Геноцид у Сребрениці стався 1995 року, коли боснійські серби захопили місто 11 липня, а в наступні дні вбили близько 8 тисяч мусульманських чоловіків і підлітків.

У 2004 році Міжнародний трибунал по колишній Югославії офіційно визнав ці події геноцидом.

У 2010 році Європейський парламент прийняв резолюцію, яка проголошує 11 липня Днем пам’яті жертв геноциду в Сребрениці.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  19 лютого: свята і події в цей день

Щороку на цю дату в Поточарі, де знаходиться меморіальний комплекс, відбуваються траурні заходи та перепоховання ідентифікованих останків жертв геноциду.

Інші важливі події цього дня:

1700 рік – засновано Берлінську академію наук.

Академія наук була заснована Фрідріхом I і стала одним з найважливіших наукових центрів Європи, залучаючи таких видатних вчених, як Альберт Ейнштейн.

1888 рік – у Києві на Софійській площі під час святкування 900-річчя прийняття християнства відкрито пам’ятник Богдану Хмельницькому.

Ідея створення пам’ятника виникла серед громадськості за ініціативи історика, професора Київського університету Миколи Костомарова в 1840-х роках. Пам’ятник став символом національної свідомості та незалежності України.

1944 рік – засновано Українську Головну Визвольну Раду (УГВР).

УГВР стала політичним провідником Української Повстанської Армії (УПА) і відіграла важливу роль у боротьбі за незалежність України під час та після Другої світової війни.

2008 рік – компанія Apple Inc. відкрила iPhone App Store.

З моменту свого відкриття App Store став одним з найпопулярніших цифрових магазинів у світі, пропонуючи мільйони додатків для користувачів iPhone.

2014 рік – внаслідок ракетного обстрілу з території Росії в районі Зеленопілля загинуло 36 українських військових.

Цей трагічний інцидент став одним з наймасштабніших нападів на українські сили під час російсько-української війни.

2021 рік – фінал Євро-2020 у Лондоні. Чемпіоном стала збірна Італії, яка в серії пенальті переграла збірну Англії з рахунком 3:2.

Це був перший фінал Євро, який відбувся в Лондоні з моменту заснування турніру в 1960 році. Італійці здобули свою першу перемогу на Євро з 1968 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку