21 червня: свята та події у цей день

Свята та пам’ятні дати:
Міжнародний день йоги – був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 11 грудня 2014 року, щоб підвищити світову обізнаність про користь йоги. Йога – універсальна практика, яка може виконуватись будь-де і будь-ким, незалежно від віку, статі, культури чи національності. Йога – це комплекс психопрактик, духовних, ментальних та фізичних методик для зміни свідомості, тіла та психіки.
Всесвітній день гідрографії – встановлений у 2006 році Міжнародною гідрографічною організацією за резолюцією ООН. Метою дня є підвищення обізнаності про важливість гідрографії для покращення знань та розуміння морів і океанів.
Всесвітній день жирафа – заснований у 2014 році Фондом збереження жирафів. Метою цього свята є привернення уваги до проблем збереження цих унікальних тварин. Популяція жирафів за останні 15 років зменшилася на 40% через збройні конфлікти, розширення сільськогосподарських територій та браконьєрство.
Всесвітній день гуманізму – відзначається щорічно 21 червня, у день червневого сонцестояння. Він був заснований у 1986 році на Всесвітньому Конгресі міжнародної гуманістичної та етичної спілки в Осло. Мета цього дня – поширення обізнаності про гуманізм як філософію життя і його позитивні цінності, а також сприяння об’єднанню людей, які підтримують ідеї гуманізму.
День працівника служби контролю за регульованими цінами – професійне свято почали відзначати після ухвалення Закону України “Про ціни і ціноутворення”, який визначає основні засади цінової політики та регулює відносини, що виникають у процесі формування, встановлення і застосування цін, а також здійснення державного контролю та спостереження у сфері ціноутворення.
Події в цей день:
1915 – Казимир Малевич в дачному селищі Кунцеве написав картину “Чорний квадрат”. Це одна з найбільш обговорюваних картин, “ікона” світового авангарду.
Малевич працював над ескізами декорацій та костюмів до опери “Перемога над сонцем”. У цих ескізах вперше виникло зображення “чорного квадрата”, яке тоді означало перемогу активної людської творчості над пасивною формою природи: чорний квадрат з’являвся замість сонячного кола. Художник датував появу квадрата 1913 роком: саме ця дата поставлена художником на звороті полотна, що зображує квадрат. Автор не надав жодного значення фактичній даті створення картини, а наголосив на даті народження самого задуму супрематизму.

Малевич коментував свою роботу так: “Основний супрематичний елемент. Квадрат. 1913”
Одночасно з “Чорним квадратом” було створено “Чорне коло” та “Чорний хрест”. До речі, існує ще “Червоний” та “Білий” квадрати.
Кажуть, що сам Малевич не очікував такого ефекту від картини і говорив, що не зовсім ясно розуміє, що це може означати.
1963 – кардинал Джованні Монтіні був обраний 261-м понтифіком Римської католицької церкви, Папою Павлом VI.
1971 – український археолог Борис Мозолевський під час розкопок Товстої Могили знайшов знамениту Скіфську пектораль.