26 мільйонів витратили на закупівлю курей та качок за кордоном

Майже на 20% зросли обсяги імпорту живої птиці до України у вартісному еквіваленті. Протягом перших чотирьох місяців 2024 року до країни ввезли 1,3 тис. тонн курей, качок, індиків, гусей, цесарок та іншої свійської птиці.
Варто зазначити, що обсяги імпорту поголів’я птиці практично не змінились, порівняно з показниками січня-квітня 2023 року. Утім, зросла вартість імпорту. Згідно з даними звітів Державної митної служби, українські імпортери заплатили за птицю, ввезену з-за кордону, 25,8 млн гривень. Це на 18,9% більше, ніж було нараховано за той самий період минулого року.
На першому місці за обсягами імпорту птиці в Україну наразі Німеччина. З ФРН за чотири місяці ввезли практично третину всієї імпортованої птиці (29,7%). Також до переліку найбільших імпортерів курей, качок, гусей та інших свійських птахів до України увійшли Угорщина (23,7%) та Польща (22,7%).
Протягом першого кварталу 2024 року поголів’я птиці в Україні зросло на 2,2%. Також на 3,3% збільшилось поголів’я свиней. Обсяги виробництва м’яса птиці в країні за підсумками минулого року збільшилось на 5,8%.
“Виробники тваринницької продукції в Україні практично повністю забезпечують внутрішній ринок продовольства та переробну складову галузі. У 2023 році середньорічні обсяги споживання м’яса в Україні на одну людину становили 54,7 кілограмі за мінімальної норми 52 кг. Прогноз споживання на 2024 рік становить 53,9 кг. Очікується зменшення споживання яловичини. попри це фіксуємо зростання попиту населення на свинину та м’ясо птиці. Ці види м’яса є більш доступними”, – зазначає Олена Дадус, очільниця Управління тваринництва та племінної справи Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики.