Українські біженці

40% іноземних працівників у Словаччині – українці

У той час, як громадяни Словаччини часто мігрують для працевлаштування в інші країни ЄС, прогалини на ринку праці країни заповнюють іноземці. Найбільша група серед працівників-мігрантів у Словацькій Республіці – це українці. Наші співгромадяни – це чотири з десяти іноземців на ринку праці країни.

Кількість іноземців, що працевлаштувались у Словаччині, за рік збільшилася на 12%. Такі дані опублікувало Міністерства праці країни.

Станом на кінець квітня 2024 року в Словацькій Республіці офіційно працювало понад 105 тисяч іноземців, з яких понад 41 тисяча – громадяни України. Друге та третє місця за кількістю працевлаштованих мігрантів посідають Сербія та Румунія. Серед країн ЄС найбільшу частку іноземних робітників у Словаччині становлять громадяни Чехії та Угорщини.

Міністерство праці Словаччини повідомило про суттєві зміни у співвідношенні іноземців з країн ЄС та третіх країн на словацькому ринку праці після пандемії коронавірусу. У 2019 році їхні частки були приблизно рівними, а на початку 2024 року іноземці з третіх країн вже складали майже 70% від загальної кількості.

Роботодавці Словаччини давно зазначають нестачу кваліфікованої робочої сили. Вони зазначають, що на ситуацію на ринку праці наприкінці минулого та цього року значно вплинув достроковий вихід тисяч людей на пенсію, як йдеться у публікації.

Словаччина є однією з країн ЄС, яка прийняла велику кількість біженців з України, причому українці ще до 2022 року складали значну частину іноземної робочої сили. У квітні 2024 року рівень безробіття у Словаччині становив лише 5,96%. Міністерство праці країни зареєструвало близько 166 тисяч безробітних та понад 87 тисяч вакансій.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Українські біженці у Великій Британії стикаються з втратою роботи та житла через завершення терміну дії їхніх віз

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку