Українські біженці

Для підтримки українців у Польщі в 2025-2026 роках необхідно 392 мільйони доларів: УВКБ ООН

Польща стала однією з головних країн, що прийняли українських біженців після початку повномасштабного вторгнення Росії. Вона забезпечила прихисток мільйонам українців, надавши їм фінансову, соціальну та гуманітарну допомогу. Водночас питання продовження підтримки українських біженців залишається предметом активного обговорення в польському суспільстві та політикумі. З огляду на економічне навантаження, влада країни розглядає можливість скорочення допомоги, що може суттєво вплинути на умови життя біженців.

Для підтримки діяльності, яку проводить уряд Польщі, УВКБ ООН координує План дій щодо біженців на 2025–2026 роки. Він включає 77 гуманітарних організацій, переважна більшість з яких є місцевими. Разом вони звертаються до міжнародної спільноти з проханням виділити 392 мільйони доларів (приблизно 1,5 мільярда злотих) для продовження надання допомоги біженцям з України в Польщі протягом наступних двох років. Про це повідомило представництво Агентства УВКБ ООН з питань біженців у Польщі.

Ці кошти мають бути спрямовані на реалізацію заходів з підтримки біженців, У повідомленні наголошується на критичній важливості міжнародної фінансової підтримки для забезпечення соціального захисту українців, які втратили свої домівки через війну.

«У цей критичний момент, який визначається геополітичною складністю, як ніколи важливо підтримати Польщу та біженців, яких вона приймає, і дати їм змогу сприяти громадам, які вони приймають. Інвестування в людський капітал біженців також є інвестицією в майбутнє України – включно з можливістю повернення та реконструкції – що піде на користь ширшим планам досягнення миру та стабільності в регіоні», – наголосив Кевін Дж. Аллен, представник УВКБ ООН у Польщі.

Попри значні зусилля, в Польщі все частіше порушується питання щодо скорочення обсягів допомоги. Дедалі більше обговорюються можливі зміни у програмі підтримки, включаючи обмеження на фінансову допомогу, соціальні виплати та доступ до медичних і житлових послуг. Польська влада намагається знайти баланс між підтримкою біженців та необхідністю зменшення фінансового навантаження на бюджет.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Глобальна криза біженців, мігрантів та їх дітей

Польща, яка залишається лідером у підтримці українських біженців, стикається з фінансовими викликами. Однак країна поки що намагається зберегти масштабну допомогу, залучаючи міжнародні ресурси. Вирішальним фактором у подальшій підтримці стане реакція міжнародної спільноти та рівень фінансування, яке вдасться залучити у найближчі два роки.

Нагадаємо, з 1 січня поточного року розмір виплат у Польщі був збільшений і зараз варіюється від 950 до 1679 злотих на людину. Зараз українські біженці, у яких є діти, мають право на соціальну допомогу в розмірі 800 злотих на дитину, але деяких громадян України можуть позбавити такого привілею.

Допомогу для біженців, які мають статус інвалідності, також можна назвати відчутною – від 600 до 4000 злотих залежно від висновку МСЕК і категорії. Але це лише виплата – окрім неї, особам з інвалідністю можуть оформити пенсію в розмірі 1588 злотих.

Школярі, які приїхали до Польщі з України разом зі своїми батьками, рятуючись від бойових дій, раз на рік отримують від польського уряду 300 злотих, на ці гроші дитина може придбати канцтовари, рюкзак та інше приладдя до школи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку