ЄС та світ

Гетманцев повідомив, що в МВФ вважають втрату довіри між країнами головною загрозою для світової економіки

Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що наступного тижня у Вашингтоні розпочнуться щорічні весняні збори Міжнародного валютного фонду та Світового банку (Spring Meetings). Напередодні цих подій очільниця МВФ Крісталіна Георгієва виступила з промовою, в якій окреслила основні виклики, що стоять перед світовою економікою.

Як зазначив Гетманцев, Георгієва назвала свою промову «До кращої збалансованої та стійкішої світової економіки». У ній вона наголосила, що хоч пів року тому йшлося про певну економічну стійкість, нині вона знову перебуває під загрозою — цього разу через глибоке перезавантаження глобальної торговельної системи.

За словами Георгієвої, світ опинився в ситуації, де головною проблемою стала ерозія довіри як до багатосторонньої системи загалом, так і між країнами. Хоча економічна глобалізація допомогла мільйонам вийти з бідності, далеко не всі відчули вигоди. Це, на її думку, посилило риторику несправедливості, коли частина країн вважає, що вони дотримуються правил, у той час як інші — маніпулюють системою.

Крім того, Георгієва наголосила на новій тенденції — переоцінці національної безпеки в економічній політиці. За її словами, в багатополярному світі важливішим, ніж ціна товару, стає місце його виробництва. Звідси — повернення до концепції самозабезпечення, зокрема у стратегічних галузях: від мікросхем до сталі.

Гетманцев також переказав ключові наслідки, на яких наголосила Георгієва:

  • Повернення тарифів. Середньозважена тарифна ставка США, за її словами, досягла рівнів, які востаннє фіксувалися кілька поколінь тому, а відповідні кроки з боку інших країн лише посилюють глобальну напругу.

  • Наслідки для менших економік. У ситуації протистояння гігантів — США, Китаю, ЄС — саме невеликі країни найсильніше відчувають на собі ефект переливів.

  • Три головні виклики. Георгієва виділила: зростання невизначеності, яке паралізує інвестиційні рішення; гальмування економічного зростання через високі тарифи; довгострокове зниження продуктивності через протекціонізм, який послаблює конкуренцію.

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Після атаки на Казань Путін пригрозив Україні "багатократно більшими руйнуваннями"

Як підкреслив Гетманцев, ці тези будуть важливою частиною обговорень під час весняних зборів у Вашингтоні, і становлять чітке попередження: світова економіка вступає в нову фазу напруги, де довіра, відкритість і стратегічне планування будуть ключовими для виживання і зростання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку