Точка зору

Крупний обмін ув’язненими: успіх чи загроза?

У четвер між західними країнами та Росією відбувся найбільший за весь час з моменту закінчення холодної війни обмін ув’язненими. Росія і Білорусь випустили 16 людей, серед яких – американський журналіст Еван Гершкович, російський правозахисник Олег Орлов і опозиціонер Володимир Кара-Мурза. Захід передав Росії десять осіб, включаючи Вадима Красикова, засудженого в Німеччині до довічного ув’язнення за вбивство, яке він здійснив у берлінському парку Малий Тіргартен.

Цей обмін викликав широкий резонанс та безліч суперечливих емоцій. На цю подія відреагували різні закордонні ЗМІ, висловлюючи свої думки про наслідки цього обміну.

Путін буде брати нових заручників

Frankfurter Allgemeine Zeitung критично оцінює акцію:

“Звільнення засудженого вбивці, який за наказом Москви застрелив у Берліні чеченця, є порушенням першого правила взаємодії з тими, хто захоплює заручників: ніколи не виконувати їхні вимоги. Кремлю не складе труднощів знайти інших агентів, готових на Заході вбивати за його наказом”.

Діалог можливий

Міланська Corriere della Sera бачить в цьому обміні промінь надії:

“Той факт, що Володимир Путін постановив звільнити журналіста Wall Street Journal Евана Гершковича та колишнього морського піхотинця Пола Вілана, є дуже хорошою новиною. Це свідчення відкриття каналу діалогу між Кремлем і Білим домом” .

Радість, презирство, здивування

Лондонська The Times відчуває змішані почуття:

“Першою реакцією має бути радість від звільнення Евана Гершковича. Другою реакцією має бути повне презирство до уряду, яке викрадає західних журналістів. Третьою реакцією має бути здивування з приводу того, що адміністрації Байдена вдалося здійснити цю угоду” .

Не варто забувати про долю Скрипалів!

El Periódico de Catalunya занепокоєна безпекою звільнених:

“Що стосується звільнених із російських в’язниць, то хочеться сподіватися, що не повториться історія з Сергієм Скрипалем, який після звільнення був отруєний”.

The Washington Post зауважує:

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Чи повинні адвокати втручатися у процеси мобілізації та проходження ВЛК: коментар представника Національної асоціації адвокатів України

“Цей обмін підкреслює новий рівень складності у відносинах між Росією та Заходом, що відзначається як відновленням діалогу, так і посиленням напруженості. Тепер залишається питання, чи призведе це до подальших переговорів або ж лише збільшить ризики нових захоплень заручників”.

Отже, цей обмін ув’язненими став яскравим прикладом складних і суперечливих відносин між Заходом і Росією, залишивши багато питань і викликавши різні реакції в суспільстві.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку