Точка зору

Чи можна вважати БРІКС противагою “глобального Заходу” та як трактувати участь у саміті генсекретаря ООН: европейська преса ділиться своїми думками

Саміт БРІКС у Казані викликає значний інтерес як серед його учасників, так і на світовій арені. Організація, яка об’єднує п’ять країн – Бразилію, Росію, Індію, Китай і ПАР – прагне до формування нового мультиполярного світового порядку, який би знизив вплив Західних держав, насамперед США та Європейського Союзу. Цей саміт в Казані розширює формат і долучає дев’ять країн, що лише підкреслює амбіції БРІКС стати контрсилою “глобальному Заходу”. Однак не все так однозначно. Хоча БРІКС відкрито не проголошує себе антизахідним блоком, участь у ньому країн із авторитарними режимами та намагання обходити західні санкції створюють враження саме такого курсу. БРІКС прагне встановлення мультиполярного світового порядку. Європейська преса ділиться своїми думками про те, чи можна вважати БРІКС противагою “глобального Заходу” та як трактувати участь у саміті генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша.

Süddeutsche Zeitung – Німеччина. Мюнхенська Süddeutsche Zeitung писала ще до того, як участь Гутерріша було остаточно підтверджено:

“Тут зібралися торгові та сировинні держави з зростаючою схильністю до авторитарної форми правління, з недостатньою прозорістю, аномальною пристрастю до маніпуляцій у порушенні військовим злочинам усіх мастей та видів. … І те, що всі тут обходжують президента РФ Володимира Путіна, який веде війну, незважаючи на його злочини, що порушують міжнародне право, свідчить про каркас цінностей, на яких ґрунтується БРІКС.

Якщо до закриття форуму генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш і справді вшанує його своєю присутністю, то можна буде говорити про якусь переломну точку. Найвищий представник міжнародного права на форумі найзавзятішого його порушника – самодискредитація Об’єднаних націй у такому разі буде ідеальною”.

Hämeen Sanomat – Фінляндія. Hämeen Sanomat, що виходить у фінському Хямеєнлінна, інакше оцінює приїзд генерального секретаря ООН до Казані:

ПОДИВІТЬСЯ ЩЕ:  Резонансна загибель генерала Кириллова: реакція європейських ЗМІ

“У саміті БРІКС беруть участь цікаві з погляду політики міжнародної безпеки держави. Росія відіграє ключову роль у війні проти України. Іран – сторона близькосхідної кризи. Китай чинить політичний тиск на Тайвань.

На цьому тлі дуже цінним є те, що в зустрічі бере участь Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. Це дасть лідерам БРІКС можливість обговорювати та впливати не лише на свої економічні устремління, а й на стабільність глобальної безпекової політики. За умови, звичайно, що Росія не використовуватиме присутність Гутерріша у своїх пропагандистських цілях”.

Jutarnji List – Хорватія. Загребська Jutarnji list кидає погляд на одну з учасниць саміту, яка водночас є членом НАТО:

“Росія має намір використати БРІКС для створення нового світового порядку, в якому Росія і Китай відігравали б роль провідників ‘країн третього світу’ – щоб якомога далі тримати їх від сфери впливу Заходу. …На зустріч прибуде і Реджеп Тайіп Ердоган, який не виключає вступу своєї країни до БРІКСу. Його рішення пристрасно прагнуть у Москві, у сприйнятті якої вступ до БРІКС важливої ​​країни НАТО став би вагомим посланням Заходу і мало не “великим ударом по НАТО”.

Таким чином, питання про те, яке рішення ухвалить Туреччина, членство якої мало б для Росії та Китаю скоріше політичне, ніж економічне значення, стало одним із центральних на саміті”.

Разом з європейськими ЗМІ щодо БРІКС висловилися і в РФ.

The Insider – Росія. Як зазначає портал The Insider, за останні десять років жодної реальної користі БРІКС Росії не приніс:

“Росії БРІКС мало що дає. Більшість країн тією чи іншою мірою підтримує західні санкції. Створений для інвестицій в інфраструктуру в 2014 році Банк БРІКС відмовляється розглядати нові проекти в Росії, посилаючись на ризики тих самих санкцій.

Той самий Банк БРІКС, який, за заявами російських офіційних осіб, мав стати альтернативою МВФ. Москва постійно намагається переконати окремих членів БРІКС інвестувати у створення незалежних систем платежів, але поки що у подібних проектах з інтересом бере участь лише Іран”.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку