На захист Кирила Буданова стали асоціація сімей захисників “Азовсталі” та українські ультрас

На тлі поширення інформації про можливу відставку керівника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова, на його захист стала асоціація сімей захисників “Азовсталі”. Ії представники висловлюють глибоку тривогу щодо можливого звільнення з посади начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України, а також голови Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, генерал-лейтенанта Кирила Олексійовича Буданова. Про це йдеться у відкритій заяві Асоціації, яка була опублікована в Телеграм-каналі.
“Як організація, яка є найактивнішою в громадському секторі у напрямку боротьби за повернення українських військовополонених, ми вважаємо, що такі зміни можуть негативно вплинути на і без того важкий процес обміну військовополоненими.
Протягом більше ніж двох років Кирило Буданов як голова Координаційного штабу підтримував постійний зв’язок із сім’ями полонених з Маріупольського гарнізону. До цього, під час оборони Маріуполя в 2022 році, він брав участь в організації повітряної операції ГУР МО, під час якої в оточені підрозділи в Маріуполі були доставлені численні медикаменти, боєкомплекти та особовий склад для підкріплення.
Як представники сімей, друзів та всіх небайдужих до долі полонених героїв гарнізону “Маріуполь”, спостерігаючи за численними спекуляціями в ЗМІ, ми висловлюємо стурбованість можливістю заміни голови Координаційного штабу, під керівництвом якого були впроваджені позитивні зміни в роботі штабу та налагоджено ефективну комунікацію з родинами”, — йдеться у заяві.
В Асоціації сімей захисників “Азовсталі” підкреслюють, що випадок Маріупольського гарнізону є надзвичайно складним з багатьох причин — як відкритих, так і закритих для суспільства.
“Тому, на нашу думку, зміна керівників робочої групи може призупинити поточні процеси. Завершити справу повернення додому бійців, які захищали Маріуполь і “Азовсталь”, належить тим, хто її розпочав”, — наголошують представники сімей полонених бійців.
У заяві також звертаються до керівництва держави з проханням “зробити все можливе для підтримки структур, причетних до обміну військовополоненими, а не створювати розкол і хаос серед сімей через впровадження незрозумілих для них змін”.
Крім того, на захист Буданова стали українські ультрас. Вони висловили колективну думку в своїх телеграм-каналах, в якій виступають категорично проти такого потенційного рішення. Зокрема, про це написали ультрас ФК “Динамо” Київ. За словами ультрас, у зв’язку з певними “вкидами” в медійному полі, український фанатський рух, як активна частина суспільства, вважає важливим висловити свою думку щодо можливої відставки Кирила Буданова з посади начальника ГУР МО.
“Ми, як навколофутбольна спільнота з усієї країни, представляємо солдатів і офіцерів різних бригад і батальйонів, тому хочемо запевнити, що висловлюємо абсолютну довіру і підтримку Кирилу Буданову. Ми не схвалюємо політичні інтриги і не ставимо під сумнів рішення військово-політичного керівництва, але переконані, що особа Буданова на посаді керівника ГУР є ключовою на цей момент”, — йдеться в повідомленні.
Ультрас нагадали, що Кирило Буданов завоював повагу українського суспільства своїми вчинками та бойовим шляхом. Вони також підкреслили, що головний український розвідник безпосередньо брав участь у диверсійних операціях на території ворога, “ще до того, як це стало загальноприйнятим”.
“Багато спецоперацій за участі Буданова досі залишаються невідомими громадськості. Під час виконання бойових завдань він отримав декілька поранень. Навіть зараз ми нерідко бачимо кадри, де Буданов безпосередньо бере участь у бойових операціях. Окремо хочемо відзначити його зухвалу роботу в середині Росії. Для всіх нас це приємно, коли російські міста спалахують полум’ям, а наші вороги ліквідовані кулями. Значна частина цих операцій — результат роботи ГУР під керівництвом Кирила Буданова”, — написали футбольні фанати.
Під відкритим листом підписалися фанати: “Динамо” Київ, “Металіст” Харків, “Чорноморець” Одеса, ЦСКА Київ, “Таврія” Сімферополь, “Шахтар” Донецьк, “Верес” Рівне, “Зоря” Луганськ, ПФК “Севастополь”, МФК “Миколаїв”, “Прикарпаття” Івано-Франківськ, ФК “Дніпро”, “Ворскла” Полтава, “Дніпро” Черкаси, “Кристал” Херсон, “Полісся” Житомир, “Металург” Запоріжжя, “Кривбас” Кривий Ріг, “Волинь” Луцьк, “Нива” Вінниця, “Карпати” Львів, “Буковина” Чернівці, ФК “Олександрія”, “Нива” Тернопіль.